Web sitemizi kullanarak çerezlerimizin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

Kullanım Koşulları -1

Giriş

İşbu Genel Kullanım Şartları Kadınanlar.com sitesine (“site”) erişim kurallarını ve kullanıcıların siteye girme eylemleri ile koşulsuz kabul ettikleri kullanım şartlarını içerir. Site editörü, internet üzerinden yayını temin eden otomatik veri işleme sisteminin faydalandığı veri tabanlarına eklediği tüm veri ve kodların paylaşım, kullanım ve görüntüleme kurallarını belirleme konusundaki tek yetkilidir.

Kullanıcı

Siteye giriş yapan herkes, nitelikleri (bireysel veya kurumsal), bulundukları yer, siteye erişim biçimleri ve site üzerindeki bilgilere erişim sağlamalarının sebebi ve sonucu ne olursa olsun sitenin kullanıcısı (“kullanıcı”) sayılır. Kullanıcı, internete bağlı kullanım risklerinin bilincinde olup söz konusu riskler bilhassa aşağıdakilerdir: 1. Bilgi aktarımı sırasında oluşabilecek güvenlik sorunları; 2. Siteye veya sitenin sunduğu çeşitli hizmetlere ulaşımda oluşabilecek kesintiler. Site editörü, kullanıcıya verebilecekleri zararın büyüklüğüne bakılmaksızın bu risklerden veya bunların sonuçlarından hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Her kullanıcı kendi veri, yazılım ve donanımlarını site veya sitede paylaşılan bilgiler üzerinden bulaşabilecek virüs ve diğer zararlı yazılımlara karşı korumak için tüm gerekli önlemleri almakla mükelleftir. Kullanıcı, site üzerindeki bilgilere erişim sağladığı sırada işbu Genel Kullanım Şartları’nı tanımak ve bunlara uymakla yükümlüdür. Site kullanımında karşılaşılan sorunlar herhangi bir ihlal için mazeret olarak gösterilemez. Sadece site editörünün dikkatine yazılan ve posta yoluyla yukarıdaki adrese iadeli taahhütlü mektup ile bildirilen kullanıcı şikayetleri dikkate alınır. Sitenin telif hakkı ve içerikle ilgili yasal sorumlulukları Kadınanlar’a, teknik sorumlulukları ise Sitetescili.com’a aittir.

Kullanım Koşulları
Kullanım Koşulları

Müsaade Edilen Kullanımlar

Site ve sitede yayınlanan bilgiler sadece aşağıda belirtilen şekillerde kullanılabilir: 1. Site editörünün otomatik veri işleme sistemi aracılığıyla sunduğu bilgilerin görüntülenmesi ; 2. Kullanıcının ticari amaç taşımayan tamamen kişisel kullanımı. Hizmetler ücretli veya ücretsiz toplu kullanıma açık değildir. Yalnızca yeni bir tarayıcı sekmesinde açılacak şekilde kodlanmaları şartıyla sadece sitenin ana sayfasına doğru yapılan bağlantı yönlendirmelerine müsaade edilir. Bununla birlikte, site editörü, siteye yönlendirilen bir bağlantının kendi çıkarlarına halel getirdiğini düşünmesi durumunda herhangi bir anda söz konusu bağlantının kaldırılmasını talep etme hakkını saklı tutar. Kullanıcı, kaynağını ve yazarını belirtmek kaydıyla, basın özeti hazırlama amacıyla veya yasaların sarahaten öngördüğü diğer biçimlerde ve yine yasaların belirlediği kurallar ile sınırlar çerçevesinde kullanmak üzere site içeriğine dair kısa alıntılar, analizler ve çoğaltma işlemleri gerçekleştirebilir.

Kullanım Koşulları -2

Yasaklanmış Kullanımlar

Site editörünün sarih ve ön izninin alınması haricinde yukarıda belirtilenlerin dışındaki tüm kullanım, çoğaltma ve kopyalama işlemleri yasaklanmıştır. Aşağıdaki kullanım biçimleri kesinlikle yasaktır: 1. Sitede yayınlanan ve fikri mülkiyet haklarıyla korunan veya korunması muhtemel eserlerin, hizmetlerin, markaların ve tüm diğer içeriklerin tamamının veya bir bölümünün uyarlanması, kamunun talebi olsun ya da olmasın kamuya sunulması, dağıtılması, hangi formatta olursa olsun başka bir yerde yayınlanması, paylaşıma açılması ve kamuya ifşası; 2. Kişisel amaçlarla dahi olsa site için oluşturulan veri tabanı içeriğinin kayda değer bir bölümünün çoğaltılması ve kullanılması; 3. Kişisel amaçlarla dahi olsa site için oluşturulan veri tabanı içeriğinin kayda değer olan veya olmayan bir bölümünün tekrarlı ve sistematik bir şekilde çoğaltılması ve kullanılması; 4. İnternet üzerinden yayını temin eden otomatik veri işleme sistemi ile ilgili olan ve sitenin yayın koşulları ile politikasına ters düşen tüm bağlantı koyma, erişim, değişiklik, ekleme ve silme işlemleri.

Kanunsuz Kullanımlar

Yazar haklarına, ilgili haklara ve veri tabanı üreticilerinin telif hakları ile otomatik veri işleme sistemlerine halel getiren ve Genel Kullanım Şartları’nı ihlal eden kullanıcılar, medeni kanun ve ceza kanunu çerçevesinde yargılanır. Kullanıcılar, Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri (madde 323-1 ve sonraki maddeler) gereğince kanunsuz kullanım gerçekleştirenlerin 5 yıl hapis ve 75.000 Tl para cezasına kadar çıkabilecek cezalara çarptırıldığını unutmamalıdır. Söz konusu kanunsuz kullanımlar özellikle aşağıdakileri içerir: 1. Otomatik bir veri işleme sistemine kanunsuz erişim ve sistemin ele geçirilmesi, 2. Bu sistem içerisindeki verilerin hileli yollarla silinmesi, değiştirilmesi ve bilgi eklenmesi, 3. Sistemin işleyişinin engellenmesi.

Site Yöneticisi

Site yöneticisi Didimedya İnternet Medya Hizmetleri. olup, sitenin teknik olarak kusursuz işleyişini ve güvenliğini garantiler. Site yöneticisinin görevlerinden biri de işbu Genel Kullanım Şartları’nın uygulanması ile her bir kullanıcının bu şartlara riayet etmesini ve ihlallerin cezalandırılmasını sağlamaktır.

İçerik Sorumlusu

Web sitesine yüklenen içerikler tamamı ile Kadınanlar ….. tarafından sağlanmakta ve kontrol edilmekte olup, bu içeriklerin doğruluğu ve yasalara uygunluğu, yorumların değerlendirilmesi konusunda tüm yetki ve sorumluluk tamamı ile Kadınanlar …..’a aittir.

Kişisel Bilgiler

6Ocak 1978 tarihli 78-17 sayılı değişik “Bilişim ve Özgürlükler” Kanunu hükümleri uyarınca, her gerçek kişi kendisini ilgilendiren bilgilere erişim ile bu bilgilerin düzeltilmesi, değiştirilmesi veya kaldırılmasını talep etme hakkına sahiptir. Bu hakkın kullanımı için herhangi bir zamanda “İstiklal Mah. 550 Sk. No/13 incirliova/Aydın (Türkiye) info@kadinanlar.com” adresine posta veya elektronik posta yoluyla ulaşabilirsiniz. Sitenin her türlü kullanımı kayıt altına alınmaktadır. Kullanıcı, site editörünün kullanıcıyı tanımlamak ve siteyi ziyaret etme sıklığını tespit etmek amacıyla otomatik veri toplama sistemlerinden yararlanabileceğinin bilincindedir. Belirli şartlar altında kullanıcının kişisel bilgilerinden istatistiksel amaçlarla yararlanılabilir. Öte yandan, kullanıcı bu bilgilerin site editörü tarafından benzer ürün ve hizmetler önermek adına kullanılabileceğinin farkındadır. Kullanıcı bu bilgilere ulaşabilir ve bu bilgilerin kullanılmasını yukarıdaki adrese posta yoluyla ulaşarak ücretsiz bir şekilde engelleyebilir. Site editörünün diğer herhangi bir amaçla veri toplaması ve söz konusu verilerin üçüncü şahıslara (ticari ortaklar vb.) devri Kullanıcının sarih izni olmaksızın gerçekleştirilemez. Site editörü, kişisel kullanıcı bilgilerinin güvenliğini sağlamak ve özellikle bu bilgilerin tahrif edilmesini, zarara uğramasını ve yetkisiz üçüncü şahıslara ifşa edilmesini engellemek için makul tüm teknik önlemleri almayı taahhüt eder.

Genel Kullanım Koşullarının Tadili

Site editörü Genel Kullanım Şartları’na ait hükümleri dilediği zaman değiştirebilir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları sitede yayınlandığı andan itibaren kullanıcı üzerinde ilzam edicidir. Bu nedenle, kullanıcının yeni koşullardan haberdar olması için Genel Kullanım Şartları ile Özel Kullanım Şartları’nı düzenli olarak kontrol etmesi tavsiye edilir.

Kullanım Koşulları -3

Geçerli Kanun

Kullanıcının bulunduğu yer neresi olursa olsun, işbu Genel Kullanım Şartları hükümlerinden herhangi birisini ihlal etmesinden doğan ve daha genel olarak bu şartların uygulanması, yorumlanması ve geçerliliği ile ilgili tüm ihtilaflar Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve Türkiye adalet sistemine tabidir.

Çerez Politikası, Gizlilik İlkeleri, Yayın Hakları, Hakkımızda Diğer İlgili Sayfaları Okumanızda faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir *