Yüz ve Boyun Germe İşlemi Nasıl Yapılır, Genellikle orta yaşlara yaklaşan kadınlarda görülen boyun ve yüz sarkmaları artık dert olmaktan çıkıyor, gelişen teknoloji ve tedavi yöntemleri ile artık boyun ve yüz çevrenizde sarkmalardan kurtula bilirsiniz.

Yüz ve Boyun Germe İşlemi Nasıl Yapılır, Yüz Germe Ameliyatı Nedir, Boyun ve Yüz Germe İşlemi, Yüz Germe Kaç Yaş Gençleştirir, Yüz Germe Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır, Kimler İçin Uygundur, Germe Ameliyatları Kaç Yaş İçindir. TÜM BU SORULARINIZIN CEVABI AŞAĞIDA YER ALMAKTADIR.

Yüz ve Boyun Germe, Kaç Yaşa Kadar Gençleştirir

Yüz ve Boyun Germe İşlemi Nasıl Yapılır
Yüz ve Boyun Germe, Kaç Yaşa Kadar Gençleştirir, Görsel: Google.com.tr

Genetik faktörler, çevre faktörleri, yer çekimi ve yaş ilerlemesi gibi nedenler ile yüz ve boyun bölgelerinde kırışıklıklar ve sarkmalar görülmeye başlar. Yüz ve boyun germe işlemi bu kırışıklık ve sarkıklar’dan tümü ile kurtulmak ya da kısmen de en aza indirmek amacı ile yapılan müdahalelerdir. Germe işlemi ile 10 yaşa kadar daha genç gösterecek biçimde sonuçlanmaktadır. Popo Estetiği mi Yaptıracaksınız Kesinlikle Okumalısınız

Botoks ile Yüz ve Boyun Germe İşlemi

Yüz ve Boyun Germe İşlemi Nasıl Yapılır
Botoks ile Yüz ve Boyun Germe İşlemi, Görsel: Google.com.tr

İstenilen bölgelere vitamin ve minerallerden oluşan karışımın, mikroenjeksiyon tekniği ile uygulanması işlemine mezoterapi denilmektedir. Yaklaşık 20 dakika süren işlem sonrasında anında normal sosyal yaşantınıza dönebilir, kısa sürede kırışıklık ve sarkıklarınız’dan kurtulabilirsiniz. Mezoterapi aynı zamanda kan dolaşımını hızlandıracağından hücrelerin daha fazla beslenmesini sağlayacağından kırışıklıklar ile sarkıkların toparlanmasına destek verecektir. Mezoterapi PRP ve botoks ile birlikte kullanıldığında etkisinin daha da arttığı kanıtlanmıştır.

Germe İşlemleri Nerelere Yapılır

Yüz ve Boyun Germe İşlemi Nasıl Yapılır
Germe İşlemleri Nerelere Yapılır, Görsel: Google.com.tr

Yanak, gıdık, boyun için yüz germe uygulamasının çok etkili olduğu bilinmektedir. Bu etkinin yanında yağ doku miktarı da zaman içinde azalmaktadır. Yüz germe sırasında yağ enjeksiyonu uygulandığında sarkıklar giderirken azalan yağ dokusuna da takviye yapılmaktadır. Aynı işlem göz çevresi kırışıklıkları için de uygulanmaktadır ayrıca alt ve üst göz kapağı estetiği ile birlikte yapılmasında da bir sakınca bulunmamaktadır.
Herhangi bir komplikasyon ile karşılaşmamak için, sigara ve kan sulandırıcı ilaçları bırakmak önerilmektedir. Sigara iyileşmeyi yavaşlatır, kan sulandırıcı ilaçlar ise kanama riskini artırır.

Yüz ve Boyun Germe İşlemi Nasıl Yapılır

Operasyon sırasında yapılan kesi işlemi kulak önü ve kulak arkasından yapılmaktadır. Kesi izi 6- 9 ay sonra tamamen yok olmaktadır.
Şayet sarkmalar yanak çevresinde değil de burun kenarları ile gözaltında ise yüz germe işlemi yapmak yerine, orta yüz germe işlemi yapılmalıdır. Orta yüz germe uygulamasında orta yüzdeki sarkmalar yukarıya doğru çektirilerek yüz kemiklerine tutturulmaktadır. İşlemin kalıcı olması için bu uygulama en doğru bir işlemdir. Kemiklere bağlanan gerdirmeler aşağıya sarkan dokuları toparlamakta ve gergin bir yüze sahip olunmaktadır.
Genel anesteziyle yapılan bu operasyon 48 saat kontrolde tutularak taburcu olunabilecek bir operasyon olup 10 gün sonra sosyal yaşama dönülmektedir. Ancak ödem olması durumunda iyileşme süresi 1-2 ay sürebilmektedir.