Koskoca bir yılı yalnız geçirdiğiniz için yeni yıldan da umudunuzu kesmeyin. Zira yeni yıl demek, silkelenip kendinize gelmeniz için müthiş bir fırsat demek. Fırsatları iyi değerlendirip, geçtiğimiz yıl neleri yanlış yaptınız da yalnız kaldınız düşünmekte fayda var. Türkiye’nin ilk ve en büyük ilişki ve arkadaşlık platformu siberalem, size bu konuda da yardımcı olarak, yeni yılda yapmamanız gereken yanlışları sıraladı ve yeni yılda yeni aşklara yelken açmanın formüllerini derledi.

İşte 2016’ya girmeden göz atmanız gereken formüller…

Para

Hayatın her anında, en önemli mevzuların başında para geliyor. Kasalar dolusu paranız olabilir ya da meteliğe kurşun atıyor olabilirsiniz. Bunun dile getirilmesi ve sürekli bu konu hakkında konuşulması, sizi aşırı derecede itici gösterebilir. Siz siz olun, 2016’da yapılacaklar listesine ‘para ile ilgili konuşma’ maddesini ekleyin.

Çapkınlık

Gezegenin gelmiş geçmiş en büyük kazanovası olabilirsiniz. Her gördüğünüz çiçekten bal almak sizin için bir hobi haline dönüşmüş olabilir ama bunu ortamlarda dile getirmek sizi asla ve asla havalı göstermiyor.

Aşırı samimiyet

Hoşlandığınız kişi ile elbette ki yakın olmak için elinizden geleni yapacaksınız ama bunun sınırlarını iyi çizmediğiniz zaman, sevgili adayınız, arkadaşları arasında ‘Benden uzak dursun istiyorum!’ ‘Katlanamıyorum!’ diye yakınmaya başlayabilir. O ince çizgiyi ve sınırlarınızı iyi çizin.

Sosyal medya

Günümüzün olmazsa olmazlardan biri de sevgili adayınızı sosyal medya üzerinden takip etmek. Siz siz olun, çizginizi hiç bozmayın. Onun profilini saatlerce inceliyor olabilirsiniz hatta paylaştığı her gönderiyi dakikasında görüyor olabilirsiniz ama sakın ola ki o hemen reaksiyon vermeyin. Gün içerisinde bir ara ‘Paylaştığın kedili videoyu gördüm, bak bir tane de ben göndereyim sana.’ diye özel olarak yazabilirsiniz. Böylece ‘Seni takip ediyorum’ mesajını da çok net verirsiniz.

Argo kelimeler

Kadın ya da erkek hiç fark etmez, argo kelimelerden mümkün olduğunca kaçının. Bu sizi daha havalı ya da daha maskülen göstermez. ‘Çok hoş ama ne kadar kaba!’ damgası yemek istemiyorsanız, 2016’da tertemiz bir sayfa açabilirsiniz.

Aşırı alınganlık

Sevgilinize, sevgili adayınıza ya da dünya üzerindeki herhangi bir canlıya aşırı alınganlık göstermekten özellikle kaçının. Yerli yersiz küsmek, aşırı alıngan davranmak, sizi itici bir insan haline getirebilir. Karşınızda kim olursa olsun, beklemediği bir alınganlıkla karşılaştığında, sizinle muhabbet etmekten çekinecektir. Hem kim ister ki ‘Acaba bunu desem alınır mı? Şöyle bir şey sorsam küser mi?’ diye düşünmeyi. Bırakın karşınızdaki biraz rahat olsun.

Kişisel bakım

Birebir yakın temas içinde olduğunuz kişinin en az sizin kadar bakımlı olmasını siz de istersiniz ama burnunuzun direğini sızlatacak bir parfüm kokusuna ya da 5 kat fondötene kimse tahammül edemez. Biraz doğal olmakta fayda var fakat doğal olacağım derken de aşırı bakımsız olmamaya özen gösterirseniz iyi olur. Her iki durumun da aşırısı hoş olmaz.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/yeni_yilda_yeni_asklara_yelken_acmanin_formulu.html