Geçtiğimiz hafta gerçekleşen İstanbul Moda Haftası, moda sevenleri mutlu etti. En yeni trendleri, makyaj stillerini ve saç stillerini gördüğümüz bu etkinlikte, dikkatleri Derya Açıkgöz’ün defilesindeki ilginç bir saç stili çekti. Uzaktan bakıldığında küpeyi anımsatan örgülere siz de aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.

İşte örgü küpelerin yapılışı…

Saçlarını düzleştir
Saçlarının pürüzsüz ve dümdüz görünmesi için öncelikle saç bakım yağını saç boylarına ve uçlarına sür. Durulama ihtiyacı gerektirmeyen yağlar, saçlarının en yakın arkadaşı. Şimdi saçlarını düzleştirmeye başlayabilirsin.

Ortadan ikiye ayır
Düzleştirdiğin saçlarını ortadan ikiye ayır. Daha sonra her iki kulağının arkadaşından bir tutam saç ayır ve geride kalan saçlarını tel toka ile sabitle. Kulağının üzerine saç düşmemeli, böylece küpelerin ortaya çıkacaktır.

Saçlarını ör
Şimdi kulağının arkasında ayırdığın tutamı sıkıca ör. Örgün bittikten sora örgünün başladığı yere sonunu getir ve ister minik lastik toka istersen de tel toka ile tuttur. Örgü küpelerinin büyüklüğü ve uzunluğu sana kalmış.

Sabitle
Saç modelinin gün boyu göz alıcı görünmesi için sabitleyici spreyini sıkmalısın. İşte bu kadar, defile saçını günlük hayatına uyarlayarak arkadaşlarının arasında en farklı sen olacaksın.