Yeni Moda Bilek Takısı. Gençlerin yanı sıra orta yaş hanımlarında ilgi odağı ayak bileklik takılarına yenilerini ekledik.

Plajda gezinirken yahut güneşlenirken şık ayak bileklik takılarınızı sergileye bilirsiniz, sizi şık ve alımlı göstererek ilgi ve dikkatleri üzerinize çekersiniz.

Yeni Moda Bilek Takısı

Halhal Neden ve Nasıl Takılır? Kişisel zevk ve beğenilerimizi yansıttığımız stillerimizi oluştururken kullandığımız aksesuarlar, zaman geçtikçe değişiyor ve bulunduğu dönemin ruhunu yansıtıyor. Halhal ise yüzyıllardır kıyafetlerimizin ve tarzımızın tamamlayıcı parçası olan takılar arasında bulunuyor. Halhal kullanımı ise çok eskilere dayanıyor. Bu yüzden ona sadece bir aksesuar gözüyle bakmak haksızlık olacaktır. Halhal, çok eski tarihlere dayanan geçmişi ile bir gelenek haline gelmiş takılar arasında bulunuyor.

Halhal’ın Geçmişi
Kadınların ayak bileklerine taktıkları halhal, halka şeklinde olan bir aksesuardır. Halhalın ilk olarak, milattan önce 2. bin sonlarıyla milattan önce 7. Yüzyıl arasında kullanıldığı tahmin ediliyor. İran’da belirtilen tarihler arasında bulunan kabartmalardaki figürlerde ayak bileklerinde kullanılan halhallara rastlanmıştır. İran’da olduğu kadar Mısır ve Hindistan gibi ülkelerde de halhal kullanımı oldukça eski tarihlere dayanıyor.

En Trend Hal Hallar

Bilek Takıları
Bilek Takıları

Halhal Kullanma Şekilleri
Ülkemizde de hala sevilen ve tercih edilen bu aksesuarın geçmişi daha çok Güney Anadolu bölgesine dayanıyor. Anadolu’da bağda, bahçede veya tarlada çalışan kadınlar, küçük çocuklarının ayağına halhal takarlardı. Çocukların ayağına taktıkları halhalın çıkardığı ses sayesinde çocuklar kaybolmuyor, nerede oldukları kolayca anlaşılabiliyordu. Halhalın çıkardığı ses sadece çocukları güvende tutmakla kalmayıp yılan ve akrep gibi tehlikeli ve zehirli hayvanların çocuklar ve kadınlara yaklaşmasını engelliyordu.

Ayak Bileklikleri

Bilek Takıları
Bilek Takıları

Takıdan vazgeçemeyen kadınların yaz aylarında en çok kullandığı takı ayak bileklerine takılan çeşitli halhallar bu sezonda revaçta. Kadınlarda ki takı çılgınlığı o kadar büyük ki ayak bileklerinde bile takıya ihtiyaç duyuyorlar.

Ayak Hal Halları

Bilek Takıları
Bilek Takıları

Yeni Moda Hal Hallar

Hindistan’ a özgü bu takı modeli Hindistan’lı kadınların, vazgeçilmezi iken uzun yıllardır tüm dünyada ki kadınlarından vazgeçilmez yaz takısı olmuş durumda.

Bilek Takıları
Bilek Takıları

Her modeli ile dikkat çeken halhal modelleri ayrı bir hava veriyor. Ayak bileklerin de şık ve farklı bir görünüm veriyor. Renkli, boncuklu, sade zincir, taşlı modelleriyle ayak bileğinde farklı bir tarz oluşturuyor. Yazın plajlarda bikiniyle buluşan halhallar plaj takı modasının öncüsü gibi. Elbise, şort etek gibi kıyafetlerle ise şık bir hava veriyor. Halhal gece kıyafetleriyle de kombileniyor. Gecenin en şık kadınları olmak için sizlerde davetlerde halhal kullanabilirsiniz. Halhal sadece yazın değil kışında kullanılır oldu.

Hal Hal Modası

Bilek Takıları
Bilek Takıları

Kışın kısa şık botlarla kullanılan paçaları katlanmış jeanlerle oldukça farklı bir tarza imza atıyor. Sizlerde ayak bileklerinde farklılık yaratmak istiyorsanız mutlaka halhal modellerine göz atın kendi tarzınıza ve zevkinize uygun halhallar bulacaksınız.

Yeni Moda Bilek Takısı, Ayak Takıları, Bilek Hal Hal, Yaz Modası