Yeni Doğan Bebeğin Duyuları Nasıl Gelişir?. Yeni doğmuş bir bebek doğduğu andan itibaren duyarlı, çevresinin farkında olan küçük bir varlıktır. İlk üç ayda duyularının ne kadar çok geliştiğini öğrenmek, bebeği uyarmak ve eğlendirmek konusunda anneye büyük ölçüde yarar sağlayacaktır. Hayata yeni gözlerini açmış bir bebek, daha ilk günlerden başlayarak, çevresini kuşatan dünyadaki birbirinden farklı sesleri, kokuları, görüntüleri ve kumaşları algılar. Çevresindeki her şey konusunda annesinin yardımıyla bir şeyler öğrenen ve tüm duyuları hızla gelişen yeni doğan, çeşitli yollardan annesine yanıt verebilir, ve gün geçtikçe yalnızca anne ile bebek arasında kurulan ve benzersiz olan bu ilişki güçlenmeye devam eder.

Yeni Doğan Bebeğin Duyuları Nasıl Gelişir?, Yeni Doğan Bebek Bakımı, Bebek Nasıl Bakılır, Yeni Doğmuş Bebek Gelişimi, Bebek Bakımı Bilgileri.

Yeni Doğan Bebeğin Görme Duyusu

Yeni Doğan Bebeğin Duyuları Nasıl Gelişir?, Yeni Doğan Bebek Bakımı, Bebek Nasıl Bakılır, Yeni Doğmuş Bebek Gelişimi, Bebek Bakımı Bilgileri.
Yeni Doğan Bebeğin Duyuları Nasıl Gelişir?, Yeni Doğan Bebek Duyuları

Yeni Doğan Bebeğin Duyuları Nasıl Gelişir?

Yeni doğmuş bebeklerin göremedikleri konusundaki yanlış inancın doğru yanı, gözlerini odaklamakta, yani bakışlarını bir noktada toplamakta güçlük çektikleridir. Bu yüzden, yeni doğan bebeğin görme duyusu bakımından en iyi nokta gözlerinden 20-30 cm arasındaki bir uzaklıktır. Ayrı bir mucizedir ki, bir anne bebeğini emzirirken ikisinin yüzleri arasındaki mesafe aynı mesafedir. Zaten birçok annenin deneyimlediği gibi bebek zaman zaman emmeyi bırakıp annesini büyük bir dikkatle gözden geçirir.