Yaşayan Kolye, Yaşayan Kolye Nedir Nasıl Yapılır?, kurutulmuş veya kitaplarimizin arasına koyduğumuz cicekleri boyayıp bir camın içine koyup , ucuna da zincir takıp kullandığımız bir taki türüdür. Bu kolye 2018 yılının modasıdır. Bu kolye herkezin boğazında görülmektedir. Yaşayan kolyeyi ; sevgililer günü , anneler günü, doğum günlerinde vb özel günlerde sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Yaşayan Kolye, Yaşayan Kolye Nedir Nasıl Yapılır?
İçinde kurutulmuş lavanta çiçekleri bulunan yaşayan kolye.

ÖNERİ : Trend Bayan Kolye Modelleri

Yapılışı İçin Gerekli Malzemeler

300 gr reçine
20 cm gümüş rengi kolye ucu .
1 adet 60 cm gümüş renk zincir.
Kurutulmuş çiçek

Yaşayan Kolye, Yaşayan Kolye Nedir Nasıl Yapılır?
Şansı ifade eden dört yapraklı yoncanın yaşayan kolye olmuş hali.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle kolye ucunu açınız. Kolyenin içine kurutulmuş küçük çiçeklerden 3 veya 4 tane koyunuz. Daha sonra bu çiçeklerin üzerine reçine dökün. Eğer dağılan çiçekler olursa herhangi bir çubuk yardımıyla yerleştirin. Daha sonra zinciri kolyeye geçiriniz.

Bu tarz kolyeleri değişik şeyler kullanarak da yapabilirsiniz. Eğer doğal çiçek ve benzeri kullanmak istemiyorsanız eski kolyelerinizden kalmış küçük aksesuarlarınız varsa ve atamıyorsanız onları bu kolye yapımı için kullanabilirsiniz.
Hediye olarak yapacaksanız hediye edeceğiniz kişinin en sevdiği renklerdeki çiçekleri bulmalısınız. Seçtiğiniz çiçeğin sadece çanak kısmı kalmalı. Sap kısmı ve yaprak kısmın çanak kısmına dikkat ederek kesin.