Yağlı Ciltler İçn 5 Güzellik İpucu

Yağlı ciltler için uygulanan teknikler, Yağlı cilt sorunlarının çözümleri, Başlıca Yağlı cilt problemleri.

kadınların %80 de görülen cilt yağlanmasına ne gibi önemler alınmalı hangi tedavi yöntemleri uygulanır.

kadınanlar olarak bu konuya el attık ve sizler için 5 adet cilt sorunlarınıza cevap niteliğinde bir makale hazırladık umarız beğenirsiniz

Yağlı cilt sorununun cok kolay çözüm yolu var ama kontrol senin elinde yağlı cilt problemine yardımcı olabilecek birkaç ipucu var:

1. Doğru temizleyici kullanın

Bir gün sonra, yüzünüzü temizlerken mutluluk gibi hissedebilirsiniz ama ne cildiniz duygu bu sıkı veya ‘gıcırtılı‘ temiz hissi ise, ürünü kullanmayı bırakın. Aksine petrol bezi üretimini kontrol yerine, aşırı kurutma sonradan ani kuruluk yerine daha fazla yağ üretecek cildinizi aslında

Yağlı Ciltler İçn 5 Güzellik İpucu
Yağlı Ciltler İçn 5 Güzellik İpucu

2. Doğru malzemeyi seçin

Salisilik asit için Opt ve alkol içeren ürünlerden uzak durmalıdır. Sadece cildin yüzeyi üzerinde gidiyor, yerine yağ çıkarmak için yağ bezlerinin doğru gidersiniz, böylece Salisilik asit yağı çekilmektedir.

3. Doğru nemlendirmek

İşte ‘gıcırtılı‘ temiz duygu sonrası temizlik kötü bir işarettir başka kanıtıdır. Bu durumda, yağlı cilt tipleri daha nemlendirici uygulamak zorunda düşünebilir ve bu yerine daha fazla yağ üretmek için yağ bezleri neden olur. Gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını görmek için yüzünü yıkadıktan sonra 20 ila 30 dakika beklemek zorunda çalışın o kadar nemlendirici.

4. Krem bazlı nemlendiriciler bir hayır-hayır vardır

Çünkü cilde daha yağ ekleyebilirsiniz. Yerine yağsız, non-comedogenic veya su bazlı nemlendiriciler arayın – jel olanları, özellikle büyük bir seçenek vardır! Cildinizi anlamına gelmez yağlı cilt olması da yağ dengesini etkilemez hylauronic asit gibi bir madde ile bir seçtiğinizden emin olun çok iyi-sulu olduğunu.

5. haftada iki kez veya pul pul

Aşırı sebum daha ölü deri hücreleri yol açabilir ve bu yol için gider sivilce, akne, whiteheads, siyah nokta ve hatta sıkıcı görünümlü cilt. Bu nedenle, haftalık cilt rutin bir parçası olarak eksfoliyasyon dahil etmek önemlidir. Sadece nazik olduğunuzdan emin olun.
Kaynak : femalemag.com.my