Bugün sizlere evinizde çok kolay v modeli şal nasıl yapılır yazımızla devam etmek istiyoruz, aşağıdaki anlatımları uygulayarak evinizde çok basit ve kısa yoldan mükemmel v modeli şallar yapabilirsiniz, renk konusunda kendi renginizi seçebilirsiniz, iplik seçimi yine size kalmış durum, kışın en çok tercih edilen şal modelleri arasında v modeli olduğunu unutmayalım.

Kolay örgü modeli . Yeni başlayan arkadaşlarımızda kolayca yapabilirler, zincir , sık iğne ve trabzanlardan oluşuyor.

Gerekli Malzemeler

  • İplik
  • Tığ
  • Makas
  • İğne
  • Dekoratif boncuklar
V Modeli Şal Nasıl Yapılır?, Şal Örgü Örnekleri, Şal Modelleri , örgü şal modelleri yapılışı, örgü şal örnekleri, tığ işi şal modelleri.

Modele 202 zincir çekerek başlıyoruz. 101 zincire işaret koyuyoruz, örgü işaretleyiciler kullanabilirsiniz, yoksa çatal iğne kullanabilirsiniz.

İlk zincir üzerine sık iğne yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz. 101. zincire gelene kadar tüm zincirler üzerine trabzan yapıyoruz. 101. zincir üzerine aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. İşaretleyiciyi 2. trabzan üzerine alıyoruz. Sıra sonuna kadar her bir zincir üzerine trabzan yapamaya devam ediyoruz.

İlk ilmek içine sık iğne yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz, işaretli yere kadar 1 zincir , 1 trabzan atla, 1 trabzan yap olarak devam ediyoruz.
İşaretli kısma geldiğimizde aynı yere 1 trabzan, 1 zincir, 1 trabzan yapıyoruz, ve zincire işaretimizi koyuyoruz, sıra sonuna kadar az önce ördüğümüz gibi devam ediyoruz.

Model bu şekilde ilerliyor arkadaşlar, kolay bir model.
Bittiğinde şal gerdirme işlemi yapıyoruz, kalan kısmı videodan takip ederek yapabilirsiniz.
Bittiğinde nasıl görünecek ona bakalım. farklı renk ve şekillerde örülmüş birçok örnek göreceksiniz.

V Modeli Şal Yapılış VideoSU

Şimdi aşağıda ayrıntılı bir şekilde şalın nasıl yapıldığına dair videoyu bulacaksınız.

Daha fazlası için: Naztazia takip edin