Uzman Dermatologların Önermedikleri 7 Güzellik Ürünleri, Güzellik, Güzellik Ürünleri, Cilt Bakım Ürünleri, Kadın Bakım Ürünleri, Zararlı Kremler, Zararlı Güzellik Ürünleri, Güzellik Uzmanlarının Tavsiyeleri, Tüm Merak Ettikleriniz.

Dermatologlar tarafından onaylanmış” 7 adet güzellik ürünlerine güvenmediklerini duyurdular . Bu tıp uzmanlarının tavsiyelerinin belirli bir mesleki değere sahip olduğu ve aynı zamanda doktorların, kendi cildine sürmedikleri ve biz kadınlar içinde kullanmamızı istemedikleri ürünler olduğunu biliyor muydunuz?. Güzellik uzmanlarının neler kullandıklarını merak ediyor musunuz?
Dermatologların asla kullanmadıkları ve hastalarına asla tavsiye etmedikleri güzellik ürünlerinin bir listesini oluşturdular.

Uzman Dermatologların Önermedikleri 7 Güzellik Ürünleri

1. El ve Vücut Losyonları

Uzman Dermatologların Önermedikleri 7 Güzellik Ürünleri
1. El ve Vücut Losyonları, brightside.me

Dermatologlar genellikle daha ağır olan ve losyonlardan daha yüksek bir viskozite içeren kremler kullanırlar. Kremler cilde nüfuz eder ve losyonlar bunu yapmazken cildin nem kaybını önleyen bir kalkan görevi görürler. . Vücut losyonları genellikle daha yüksek bir su içeriğine sahiptir. Losyon, aşırı kuru olmayan veya cilt üzerinde yapışkan, yağlı bir his olması tercih edilmeyen ciltler için iyidir.

2. Yüz Maske Ürünleri

Uzman Dermatologların Önermedikleri 7 Güzellik Ürünleri
2. Yüz Maske Ürünleri, brightside.me

Yüz maskelerinin uzmanlar arasında tercih edilen ürün olmadığını biliyor muydunuz. Uzmanlar maskelerin cilde zarar verdiğini savunurlarken, maskenin bileşenleri çok agresiftir, cilt hücrelerini, ince kılları ve cildi yağladığını kanıtlamışlardır. Yüz maskesi yerine kil maskesi kullanmanızı öneriyorlar.

Yazın Kullanılmaması Gereken Ürünler

3. Güneş Kremleri ve Koruyucu Spreyler

Uzman Dermatologların Önermedikleri 7 Güzellik Ürünleri
3. Güneş Kremleri ve Koruyucu Spreyler, brightside.me

Uzmanlar güneş’den koruyan spreylerin zararlı olduklarını düşünüyorlar, kullanılması kolay ürünler olduğu konusunda hemfikirdirler. Fakat kişisel kullanımları için kremleri tercih ederler. Spreyin kalın bir tabakada uygulanması imkansızdır. Ayrıca, püskürtüldüğünde, bu ürün cilde ulaşmadan önce aktif bileşenlerini yani faydalı kısımlarını kısmen kaybeder. Dermatologlar ayrıca çinko oksit içeren güneş koruyucu ürünlerin cildin daha hassas olduğuna ve daha etkili olduklarına inanırlar . Bu ürünler ultraviyole ışınları yansıtır ve faydalarını görmeyeceğiniz konusunda uyarılarda bulunurlar sıkıldığında vücudun emme gibi durumunda faydası olmadığının kanıtına varmışlardır.

4. Bronzlaşma Yağ Ürünleri

Uzman Dermatologların Önermedikleri 7 Güzellik Ürünleri
4. Bronzlaşma Yağ Ürünleri, brightside.me

Bronzlaşma yağları da dermatologlar tarafından övülmediği gibi kullanılmasını da tavsiye etmezler. Bronzlaşma yağları ultraviyole ışınlarına karşı çok düşük korumaya sahiptirler ve ayrıca cildin gözeneklerini kapatırlar buda cildinizde farklı rahatsızlıklar göstere bilir.

Doktor Tavsiyesi Dışında Kullanılmaması Gereken Ürünler

5. Hidrokortizon Kremi

Uzman Dermatologların Önermedikleri 7 Güzellik Ürünleri
5. Hidrokortizon Kremi, brightside.me

Hydrocortisone, Bu krem ​​güçlü bir steroid ürünüdür. Bir kişinin ciddi cilt hastalıkları olduğunda kullanılması gereken kremdir. Ancak, bazı insanlar uzun süreli kullanımdan sonra deri soyulmaları gibi bir çok rahatsızlığın belirtilerini görürler başlıca, cilt incelmesi, dermatit ve steroid sivilcelere neden olabilir çünkü oldukça kötü durumunuz yok ise sivilceli bir yüz ile dolaşmak daha mantılı. Bu kremi kesinlikle doktor tavsiyesi üzerine uzmanlar kullanmanızı tavsiye ediyorlar.

6. Ayak Maske Ürünleri

Uzman Dermatologların Önermedikleri 7 Güzellik Ürünleri
6. Ayak Maske Ürünleri, brightside.me

Dermatologlar nemlendirici veya besleyici ayak maskelerinin kullanılmasını önermiyorlar. Kremler kolayca aynı etkiye sahip olabilirler. Yani, ayak maskeleri işe yaramadıklarını düşünüyorlar aksine zararları olduğunu da dile getiriyorlar.

Kullanılmaması Gereken Yüz Bakım Ürünleri

7. Hindistan Cevizi Yağı

Uzman Dermatologların Önermedikleri 7 Güzellik Ürünleri
7. Hindistan Cevizi Yağı, brightside.me

Hindistan cevizi yağı özellikle evde kullanım için çok popülerdir. Ancak yüz bakımı için en iyi seçenek olmadığı kesin. Hindistan cevizi yağı cildi yağlı yapar, gözenekleri tıkar ve sonuç olarak akne ve pigmentasyona neden olur.

Dermatologların işe yaramaz bulduğu diğer güzellik ürünlerini biliyor musunuz? Eğer biliyorsanız başkalarınında faydalanmalarına destek ola bilirsiniz hemen (Aşağıdaki yorum kısmına yaza bilirsiniz.)  Güzellik, Güzellik Önerileri,Uzmanlar,Kullanılmaması,Cilt,Önermedikleri, Ürünler

Kaynakbrightside.me