Aşağıdaki adımlar, Ugg botunuzun temizlenmesini kolaylaştırırken aynı zamanda ömrünü de uzatacak püf noktalar. Öncelikle bunları dikkate almalısınız:

1- Fırçalayın!
Ugg’ların yüzeyindeki kiri ve çamuru bir fırça yardımıyla temizlemek, yıkamanın daha verimli geçmesini sağlar. Eğer bunu yapmazsanız, yıkamayla birlikte tüm kir ve çamur, botun iç yüzeyine girecektir.

2- Hafifçe Ovun
Nemli bir kumaş bez yardımıyla botlarınızı hafifçe ovmayı unutmayın.

3- İçini doldurun
Gazeteler veya çoraplarla Ugg’larınızın içini doldurmanız, tam şeklini alması açısından oldukça önemli. Lütfen bunu atlamayın.

4-Kurumaya bırakın
Ugg’larınızı kuru bir zeminde 24 ile 48 saat arasında kurumaya bırakın. Tam anlamıyla kuruyuncaya kadar giymemeniz bu noktada önemli. Eğer giyerseniz, esnemeye başlayacaklardır. Bu da yapılarının bozulmasına ve botlarınızın biçimsizleşmesine yol açar.

Kir tabakasını temizlemek

1- Yukarıda verdiğimiz birinci adımı uygulayın.

2- Süet temizleyici kullanın
Deri temizleme şampuanını şampuanın üzerinde yer alan uyarıları dikkatle takip ederek suyla karıştırın. Bu karışımı, Ugg’larınızın her tarafına, eşit miktarda uygulayın ve bir sünger yardımıyla tamamını ovun.

3- Yukarıdaki üçüncü ve dördüncü maddeleri uygulayın.
Doldurmak ve kurumaya bırakmak oldukça önemli.

İnatçı Lekelere Kesin Çözümler!
Ugg Botlarınız Nasıl Temizlenir?Protein İçeren Ürünler –Yumurta, Yağ, Süt, Zamk vb.

İnatçı lekelerin daha çok özen ve emek istediğini unutmayın.

1- Bir silgi ile –evet, bildiğimiz silgi- lekeli bölgenin üstünden geçin. Hafifçe bu bölgeyi temizleyin.

2- Lekeyi emmesi için ıslak bir bez kullanın.

3- Kir tabakasını temizleme hakkında yukarıda verdiğimiz adımları uygulayın. (Özellikle şampuan kullanılan adım burada önemli.)

4- Eğer leke hala çıkmadıysa, üstüne birkaç damla sirke dökün. Sirke, botun içerisine işlememeli. Bu UGG’ın sonu demek bile olabilir. Bu yüzden beş dakika sirkeyi beklettikten sonra bir kağıt mendil yardımıyla sirkeyi botunuzdan silin ve mendilin sirkeyi emmesini sağlayın.

Yağlar
1- Yağın temas ettiği bölgeye tebeşir sürün. Tebeşir tozu, yağı emer. Eğer leke çıkmazsa, bunu birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz.
2- Protein içeren ürünlerle ilgili verdiğimiz madde 2 ve madde 4’ü uygulayın.

Ugg’ları Havalandırmak
Ugg Botlarınız Nasıl Temizlenir?Kumaşı nedeniyle botlarınız koku yapar. Bu kokunun dağılması ve Ugg’ların havalanması için aşağıdaki adımları uygulayın:

1- Süet temizleyiciyle temizleyin. Süet temizleyici, Ugg tarzı botlar için hayat kurtarıcıdır.

2- Ugg botlarınızın içine birer çay kaşığı kabartma tozu dökün.

3- Yine içlerini gazete veya çorapla doldurun ve kurumaya bırakın. 24 saat veya 48 saat sonra tersyüz ederek kabartma tozunu dışarı dökün.

 

Kuru Temizlemeye Verilmeli midir? Kesinlikle Hayır!
Ugg Botlarınız Nasıl Temizlenir?Kesinlikle yapılmaması gereken en önemli şeyler ise Ugg’larınızı çamaşır makinesinde yıkamak veya kuru temizlemeye vermek! Tüm bunları dikkatle uygularsanız hem botlarınız tertemiz kalır hem de ömürleri uzar.

www.whooga.co.uk