Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır, Seyahat Ederken Para Kazandıran 40+ Website, Turizm şüphesiz her yıl 8.27 trilyon dolar gelirle dünyanın en büyük ve en kârlı sektörlerinden biri dünyada gezilecek ve görülecek o kadar çok yer var ki bu yüzden paranız varsa giderseniz peki paranız yok ise?. Bu muazzam sayı ile, birçok insan seyahat etmenin çok para gerektirdiğini düşünüyor olsa da, aslında bu tamamen doğru değil. Nereye bakacağınızı biliyorsanız seyahat etmek oldukça ucuz ve hatta karlı olabilir. Şimdi gelelim ücretsiz seyahat nasıl yapılır konusuna.

Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır, Seyahat Ederken Para Kazandıran 40+ Website

1. Tarım Alanlarında Gönüllü Çalışarak Para Kazanma

1. Tarım Alanlarında Gönüllü Çalışarak Para Kazanma
Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır, Seyahat Ederken Para Kazandıran 40+ Website Wwoof

Tarım alanlarını seviyor ve yeşillik olsun diyorsanız, tohumları ekip biçerek para kazana bilirsiniz. WWOOF sitesi size bu konuda yardımcı ola bilir, dünyanın dört bir yanından çiftlik sahiplerinin yanından konaklama ve yemek karşılığında bahçeler’de yardım etmeye istekli gençlerle buluşturuyor. Hemen hemen her ülkede, İtalya’da peynir yapmaktan Kamboçya’da tohum ekmeye kadar bir çok alanda yardım ederek hem paranızı kazanırken aç kalmayacaksınız.

Ekstra Olarak: Çiftlik sahiplerine sadece wwoof benzer fırsatlar sunan diğer harika hizmetler Workaway ve HelpX .  Çalışma saatleri ve işin çok zaman alacağından korkuyorsanız endişelenmenize gerek yok, gönüllüler genellikle günde sadece birkaç saat çalışıyorlar.

2. Ücretsiz Konaklama

Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır, Seyahat Ederken Para Kazandıran 40+ Website
2. Ücretsiz Konaklama,benjyboo

Ücretsiz konaklama arayanlar için harika bir fırsat. Birisinin evine bakarak ve çiçekleri sulayarak ve evcil hayvanlarını gezdirerek konaklamak için bir ev bula bilirsiniz.. Şimdi nasıl yapacağınıza bakalım, ücretsiz konaklamak için ev sahiplerinin evde olmadıklarında onlar yokken yapılacaklara yaparak hem konaklama şansınız olacak hemde para bile kazana bilirsiniz, size bu imkanları sunan Websiteler: Housecarers , TrustedHousesitters ve MindMyHouse siteleri inceleyerek bu imkandan faydalana bilirsiniz . Avustralya’ya gitmeyi planlıyorsanız, HousesitWorld , HappyHousesitters veya AussieHousesitters‘ı ziyaret edin .

Seyahat Ederken Para Nasıl Kazanılır

3. Hemşireler İçin Ücretsiz Seyahat

Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır, Seyahat Ederken Para Kazandıran 40+ Website
3. Hemşireler İçin Ücretsiz Seyahat, travel_nursing

Hemşirelere güzel bir haberimiz var! Ücretsiz seyahat edebilir ve hatta Hawaii ve Florida gibi yerlerde bile ödeme yapabilirsiniz. Örneğin, TravelNursing ABD’de seyahat etmenizi sağlayacak çeşitli programlar ve burslar sunarak her burs 8 ila 26 hafta sürecek şekilde hazırlanmıştır bu süreçte hem konaklama hem yemek gibi derdinizden kurtularak bunlara ek olarak 10.000 dolar kazana bilirsiniz.

Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır

4. Bir Yolcu Gemisinde Çalışarak Seyahat Etme

Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır, Seyahat Ederken Para Kazandıran 40+ Website
4. Bir Yolcu Gemisinde Çalışarak Seyahat Etme pixebay

Kendinize turizm yolcu gemilerinde iş bulabilir ve ücretsiz seyahat edebilirsiniz, büyük yolcu gemilerinde iş bulmanız için size Carnival ve RoyalCaribbean sitesini önere biliriz. . Yatlarda iş bulma konusunda yardımcı olan web sitesi de var. CrewSeekers. Kısa süreli işlerin harika 3 adresi.

5. Seyahat Etmeye, Ailenizin Göç Ettikleri Ülkelerden Başlaya Bilirsiniz.

Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır, Seyahat Ederken Para Kazandıran 40+ Website
5. Seyahat Etmeye, Ailenizin Göç Ettikleri Ülkelerden Başlaya Bilirsiniz. pixabay

Ailelerinizin farklı ülkelerden gelmesi durumunda, kendi ülkelerine ücretsiz seyahat edebilirsiniz. Örneğin, Macaristan İnsan Hakları Vakfı, ReConnectHungary‘yi ziyaret ederek. Macar Amerikalıların Macaristan’a 2 haftalık bir gezi yapmasına izin vererek, öğrencilerin ülkenin kültürünü ve tarihini incelemeleri için bir şans tanıyor. New York’tan Budapeşte’ye uçak bileti, konaklama, yemek ve eğlence programı dahil her şeyi kapsamaktadır. Kaçırılmayacak bir fırsat.

Benzer programlar HeritageGreece (Yunan soyundan gelenler), BirthrightArmenia (Ermeni torunları için), LoveBoatStudyProgram (Çin veya Tayvanlılar için) ve BirthrightIsrael (Yahudi soyundan gelenler) tarafından sağlanmaktadır.

Seyahat Organizasyonu Nasıl Yapılır

6. Seyahat Yapmak İçin Ekip Kurun

Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır, Seyahat Ederken Para Kazandıran 40+ Website
6. Seyahat Yapmak İçin Ekip Kurun, brightside

Harika organizasyon becerilerine sahip kişiler için bu fikir tam anlamıyla mükemmel seyahat organizasyonu. Tek yapmanız gereken, arkadaşlarınız veya akrabalarınız için bir grup gezisi planlamak ve masraflarınızı karşılamak için istekli olacak bir seyahat firmalarını bulmak, eğer size sponsor olacak firmayı bulursanız seyahatinizi bedavaya getire bilirsiniz. Örneğin, YMTVacations , birlikte bir gezi yapan 12 kişilik bir grup topladığınızda size ücretsiz bir gezi sunarak destek oluyor.

Benzer fedakarlıklara sahip diğer kuruluşlar arasında SelectInternationalTours , MeritGroupTravel , GrandCircleCruiseLine ve AllAboardTravel sitelerini inceleyin. Öğrencilerinizle yurtdışına bir gezi arıyorsanız bu hizmetler size yardımcı olabilir: Explorica , CHAEducationalTours ve EF Tours, Sitelerine göz atın.

7. Otostop veya Arabanız Varsa Yol Arkadaşı Bula Bilirsiniz

Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır, Seyahat Ederken Para Kazandıran 40+ Website
7. Otostop veya Arabanız Varsa Yol Arkadaşı Bula Bilirsiniz, pixabay

Yolculuğunu paylaşmak için bir arkadaşı mı arıyorsunuz? Otostop veya araba paylaşımını yaparak giderleri ortaklaşa paylaşa bilirsiniz. Bu gibi web sitelerine göz atabilirsiniz. Hitchhikers , Erideshare ve Compartir, Yolyola, Blablacar, Tekarabagidelim website’lerini inceleyerek uygun yol arkadaşı bulabilirsiniz.

Seyahat Hayallerinizi Gerçekleştirin

8. Macera Dolu Hayallerinizi Gerçekleştirin

Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır, Seyahat Ederken Para Kazandıran 40+ Website
8. Macera Dolu Hayallerinizi Gerçekleştirin, pixabay

Birçoğumuz Fransa ya da Avusturya’da kayak ve Snowboard yapmak için hayal ediyor ola biliriz. Yani bu hayallerinizi ücretsiz olarak yapamazsınız ama!.. Bu hayallerinizi yaparken parada kazanmak ister misin ?. AdventureWork web sitesi size macera alanında çeşitli işler sunuyor. Bu hizmet, İtalya, ABD, Avusturya, Fransa ve benzeri yerlerde tatillerde geçici bir iş bulabilmeniz için size fırsatlar sunuyor. “Çalışmanız” karşılığında şirket yemek ve konaklama masraflarınızı karşılar ve Hatta size küçük bir ödemelerde yapabiliyorlar.

9. Yabancı Dil Konuşarak Tatil Kazanın

Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır, Seyahat Ederken Para Kazandıran 40+ Website
9. Yabancı Dil Konuşarak Tatil Kazanın, pixabay

Diverbo , İngilizce konuşanlara ücretsiz tatil imkanı sunan bir hizmettir. Eğer İngilizce’yi akıcı konuşuyor ve okumanızda sorun yok ise, İspanya veya Almanya’da yabancılarla bir hafta geçirin ve onların dil becerilerini geliştirmelerinde yardımcı olun.

İngilizce öğretmeniyseniz iş bulma konusunda diğer harika kaynaklar arasında TEFL.com ve ESLCafe . Buradaki gönderilerin süreleri genellikle 9 ila 24 ay arasında değişmektedir, bu yüzden kısa bir tatil planlayanlar için iyi seçenek olmaya bilir.

Ücretsiz Seyahat Etmenin Yolları

10. Seyahat Yapmanın Farklı Yolları

Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır, Seyahat Ederken Para Kazandıran 40+ Website
10. Seyahat Yapmanın Farklı Yolları, pixabay

Tüm bu bilgilerin seyahat hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacağını düşünerek hazırladık. Seyahat deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından paylaşın. Özellikle bu avantajları kullanıyorsanız, bu hizmetlerle ilgili deneyimlerinizi duymayı çok isteriz!

Ücretsiz Seyahat Nasıl Yapılır, Seyahat Ederken Para Kazandıran 40+ Website, Bedava Tatil Nasıl Yapılır, Bedava Seyahat Etme, Yaz Tatilini Bedavaya Getirmenin Yolları, Seyahat Etme İpuçları, Tatil,Gezi,Seyahat,Ücretsiz,Para Kazanma,Yurtdışı

Kaynak: https://brightside.me