Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyilerinden bahsetmek istedik lakin saymakla bitiremeyeceğimiz için kura çekerek Nurgül hanımda karar kıldık, geldik gelelim gittik gidelim Nurgül hanım hakkında kaynakça Wikipedia, biraz Türk medyası, birazda kendi NurgülYeşilçay.com sitesinden faydalandık. Kusurumuz var ise affola tabi izin olmadan aldıklarımız da var.

Nurgül Yeşilçay güzel fotoğrafları
Nurgül Yeşilçay

İşte karşınızda muhteşem güzelliğe sahip Nurgül hanım, kimdir nurgül yeşil çay, nerelidir nelerden hoşlanır, tatili sever mi, bikini markası nedir, ne yer ne içer nerelere gider gibi sorularınıza yanıtlar hazırladık. Biraz eksik kalmış ola biliriz.

Nurgül Yeşilçay hem anne hem oyuncu hem kariyer sahibi hem güzel bir kadın olduğu için türkiyede en çok tercih edilen kadın oyuncu listesinde üst sıralardadır.

Nurgül Yeşilçay Kimdir
Nurgül Yeşilçay (d. 26 Mart 1976, Afyonkarahisar), Türk oyuncu. Sanatçı özellikle 2000’lerde rol aldığı rollerle tanınmaktadır.
devamını oku

Nurgül Yeşilçay Kariyeri
Nurgül Yeşilçay Afyonkarahisar’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 2001’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında rol aldığı İkinci Bahar dizisindeki Gülsüm rolü ile tanındı. 2002 yılında Çağan Irmak’ın yönetmenliğini yaptığı Asmalı Konak dizisinde Bahar Karadağ rolüyle ününü artırdı. Aynı yıl Teoman’la beraber Mumya Firarda filminde oynadı. 2003 yılında Abdullah Oğuz’un yönettiği Asmalı Konak dizisinin devam filmi olan Asmalı Konak-Hayat’ta Özcan Deniz’le başrolü paylaştı. Yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı Eğreti Gelin filmindeki Kostak Emine rolü ile 2005 12. Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Aynı yıl Hande Ataizi ile Melekler Adası dizisinde rol aldı. Aynı dizide rol alan Cem Özer ile 26 Ekim 2004’te evlendi. Hamileliğinin son ayında Melekler Adası dizisinden ayrıldı. 22 Mayıs 2005’te oğlu Osman Nejat’ı dünyaya getird
devamını oku

Nurgül Yeşilçay Hangi Filmlerde Oynadı
1998 Herşey Çok Güzel Olacak Hemşire,İlk sinema filmi.
2001 Şellale Nergis
2002 Mumya Firarda Fatıma
2003 Asmalı Konak: Hayat Bahar Karadağ
2004 Anlat İstanbul Uyuyan Güzel Saliha
devamını oku

Nurgül Yeşilçay Ödülleri
2007’de Barış Pirhasan’ın yönetmenliğini yaptığı Adem’in Trenleri filmindeki Hacer rolüyle 13. Sadri Alışık Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. devamını oku

Gece filmi cesur sahneleri

Eksik olmasın biraz fotoğraflarından derleme yaptık