Tırnak Yiyen İnsanların Sırları Ortaya Çıktı. Gündelik hayatta tırnaklarınızı  yiyorsunuzdur,yada yiyen insan görüyorsunuzdur. Bu durum dışarıdan bakıldığında rahatsız edici olabilir. Sonuçta kendi vücüdunun kendi parçalarını yiyen insan söz konusu. Yapılan araştırmalar ardındaki sırrı orataya çıkarttık !

Daha önce tırnaklarınızı  hiç kemirdiniz mi? Peki kemirirken ne düşündünüz? Siz kafanızda bu soruların yanıtını aramaya başlarken bizde sizlere bu davranış bozukluğu olarak görülen eğilimin  bilimsel açıdan röntgenini çekelim.

Tırnak Yiyen İnsanların Sırları Ortaya Çıktı
Tırnak Yiyen İnsanların Sırları Ortaya Çıktı

Araştırmacılar ve psikologlar uzun yıllar boyunca bu duvranışın sıkıntı ve stres kaynaklı olduğunu düşündüler ve bu teşhis toplumda ön yargı olarak yıllarca yer aldı. Radikalın haberine göre İran sağlık bilimleri dergisi ve Sahra Üniversitesi nin çocuklar üzerinde yaptığı çalışmalar tırnak yeme alışkanlığının yasaklama ve cezalama yöntemiyle giderilemeyeceğini ortaya koydu. Hatta sorun ve sıkıntıları giderilen çocuklarda bile bu davranış bozukluğunu sürekli olarak devam ettiği görüldü. Montröl Üniversitesi ise çalışmayı biraz daha ileriye götürdü ve bu davranış bozukluğunun bir alışkanlık olduğu teşhisini koydu . Peki neydi bu alışkanlığın sebebi ?

Tırnak Yiyen İnsanların Sırları Ortaya Çıktı
Tırnak Yeme Alışkanlığı, Kaynak : Google

Araştırmacıların vardığı sonuca göre tırnak yiyen insanların ortak duygusal birliktelikleri var. Öncelikle mükemmelikçilik ön plana çıkan bir özelliktir. Sonrasında tutkulu olmak yine de bir başka manevi hissiyat. Araştırmacılar ”eğer bir işin doğru yapılmasını istiyorsanız o işi tırnaklarını yiyen birine verin” demekten geri kalmayacak kadar bu konuda eminler. Çünkü tırnak yiyen insanların bu davranışı odaklanmak için yaptıklarına inanıyorlar. Dikkat edlirse tırnak yiyen insanlar genelde okurken,izlerken,dinlerken bunu yapıyorlar. Bu onların son derece dikkatli olmasını sağlıyor. Issırmak öyle bir dürtü ki Türk insanında sıkça görülen çekirdek çitleme bağımlılığı yine de burayla ilgili. Çünkü bir kez ıssırmaya odaklandığınız zaman beyniniz adeta o kitlenmeye giriyor ve yüksek performans sergiliyor. Bu yüzden dizi,film,maç izlerken sürekli birşey yeme ihtiyacı duyuyoruz. Sebebi daha iyi odaklanmak. Araştırmacılar bu sebeplerden dolayı bırakın yesinler diyor.