Aşağıda vereceğimiz video’yu izleyerek sizlerde tırnaklarınıza ayrı bir hava katabilirsiniz. Tırnak süslemenin en kolay yöntemi.

Günümüzde artık bakımlı ve ojeli tırnaklara ilave olarak tırnak süslemeleri de oldukça revaçta. Piyasada tırnak süslemesi için hazır satılan yapışkanlı desenler ya da oje sürerken süs yapmada kullanabileceğiniz kalıplar vardır. Bunların yanında herhangi bir kalıba bağlı kalmadan kendimiz de renkli ojeler ve nail art ojeleriyle farklı şekiller yapabiliriz. Sizler için ele aldığımız birkaç farklı tırnak süsü modelini aşağıda bulabilirsiniz.

en kolay tırnak ojeleme,kalpli tırnak süsleme,tırnak süsleme sanatı,tırnak süslemenin kolay yolu
en kolay tırnak ojeleme,kalpli tırnak süsleme,tırnak süsleme sanatı,tırnak süslemenin kolay yolu

Gereken malzemeler:
Açık ten rengi oje (bu oje baz olarak sürülecek)
Mat beyaz, sarı ve mavi renkli ojeler
Uygulanışı: Öncelikle baz ojeyi yoğun bir şekilde sürünüz. Ardından oje kurumadan dilediğiniz tırnağınızın bir köşesine ya da ortasına beyaz oje ile nokta yapınız. Dilerseniz bu nokta üzerine sarı renk oje ile daha küçük bir nokta yapınız. Son olarak ise mavi renkli oje ile küçük bir nokta yaparak nazar boncuğu şeklini elde etmiş olacaksınız. Sarı renk ojeyi kullanmadan da sadece beyaz ve mavi ile nazar boncuğu elde etmek mümkün. Nazar boncuğu şekli genellikle tek tırnakta kullanılır. Ancak tercihe bağlı olarak birkaç tırnağınıza ya da bütün tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Süslemeyi son olarak hızlı kurutma özelliği olan oje ile tamamlayabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken nazar boncuğu uygulanan tırnağın iyi kurumuş olmasıdır.

Nail art tekniği ile tırnak süsleme:

Çiçek deseni:
İnce bir şeklide baz ojeyi sürünüz. Birkaç dakika kuruduktan sonra desene geçebilirsiniz. Beyaz nail art oje ile ince bir çiçek yaprağı çiziniz ve içerisini simli bir oje ile doldurarak tamamlayınız. Yine çizdiğiniz dış çizgileri siyah nail art ojesi ile gölgelendirebilirsiniz. Dilerseniz son bir efekt olarak eğer varsa sawarovski taş ile süsleyebilirsiniz.

Kar tanesi deseni:
Öncelikle yine baz ojeyi ince bir tabaka haline sürüp birkaç saniye kurumaya bırakınız. Beyaz nail art ojesi ile dikkatlice önce artı sonra artının üzerine çarpı şekli çizerek kar tanesinin çizgilerini oluşturunuz. Kar tanesine ışıltı katmak için simli nail art ojesiyle çizdiğiniz çizgilerin birkaçının üzerini hafifçe çizebilirsiniz. En orta kısmına, yani kar tanesinin merkezine dilerseniz yine sawarovski taş yapıştırabilirsiniz. Bunun için taşı yapıştırmadan önce o bölgeye oje ile küçük bir nokta yaparsanız taş rahatlıkla yapışacaktır. Yaptığınız tüm nail art uygulamalarının üzerine sabitleyici sürerseniz süslemeniz daha kalıcı olacaktır.

Yukarıda ki video izleyerek bu işlemlere başlaya bilirsiniz.