Siz değerli kadinanlar okuyucularına hergün 1 burcun yükseleni,aşk hayatı ve fiziksel özelliklerini hazırlıyorum. İlk Burç olarak Terazi (24 Eylül-23 Ekim) yi seçtim (neden terazi olduğunu bende bilmiyorum) neyse burcumuza geçelim.

TERAZİ BURCU YÜKSELENİ
Yükselen burcu terazi olan kişiler, burçlar kuşağının en sevimli,en içten burcudur. Hemen herkes ile uyumlu olabilir, anlaşamadığı insan yok denecek kadar azdır. Fazla duygusaldır ve çevresel telkinlerken kolayca etkilenebilir. Dürüsttür, yalandan ve dolandan nefret ederler. İyimser davranır,her olaya iyi tarafından bakmaya çalışır. İçten davranır,yapmacık hareketi yoktur. Yükseleni terazi olan kişilerin belki de negatif tek özelliği bir olaya farklı farklı açılardan bakmalarıdır. Kararsızlık, yükselen burcu terazi olan kişilerin olumsuzluklarından birisidir. Yükseleni terazi olanlar oldukça yetenekli ve yaratıcı kişilerdir. Uyum içerisinde olan ve göze güzel görünen herşeye düşkünlükleri vardır. Resim,heykel ve müzik konusunda oldukça yeteneklilerdir . Bir konu üzerinde bağlı kalmamaları yüzünden,giriştikleri çoğu işte başarısız olabilirler,yetenekleri olmasına rağmen. Yükselen burcu terazi olan kişiler sosyal hayata ve kişisel zevklerine düşkündür . Ortaklık ve uyumlu ilişkiler yükselen teraziler için olmazsa olmazlar arasında bulunur. Er yada geç toplumda dikkat çekmeyi beceren,üst sınıf insan olmayı başarırlar.

TERAZİ BURCU AŞK HAYATI
Hiç kuşkusuz mükemmel bir aşıksınız. Aşkı yaratan venüs önce sizi yaratmış. Sevgi arayışlarınız hiç bitmediği için de, dengeleriniz sürekli hassastır. Bazen aşksız yaşama korkusu yüzünden,kendinizi yanlış ilişkiler içinde bulabilirsiniz. Evlilik ve aşk için yaratılmışsınız. Aşkta duygusallığı ve mantığı bir arada yaşarsınız. Aşk sanatını en iyi bilen mitolojinin özel insanlarısınız. Ayrılıklarda çabuk toparlanırsınız. Çünkü çevreniz sizi beğenen bir dolu insanla çevrilidir. Aşka aşıksınız.

TERAZİ BURCU FİZİKSEL ÖZELLİĞİ
Terazi burçlarının fiziksel yapıları çok güçlüdür. Zodyak’ın en güzel kişileri diyebiliriz. Uzun boylu,ince vücutlu,düz kahverengi saçlı, yuvarlak yüzlü,beyaz tenli, koyu renk gözlüdürler. Terazi bir denge burcudur . Önemsiz bir dengesizlik vücutlarını alt-üst etmeye yeterlidir. Hastalıkları sırasında yoğun ilgi beklerler. Aradıkları ilgiyi bulamadıkları zaman, huysuzlaşarak daha çok hastalanırlar. İç dünyasında dalgalanmalar yüzünden baş ağrısı ve aşırı yemek eğilimi gösterirler. Sinir sistemleri midelerini etkilediği için midedeki asit fazlalığını fosfor içerikli yiyeceklerle dengelemelidirler. Terazilerin metabolizması çok yavaş çalışır. Baharatlı,soslu,şekerli gıdalara düşkün olması nedeniyle çok fazla kilo olmaya müsaittir . Yaşam boyunca egzersiz yapmak zorundadır,aksi takdirde ileri yaşlarda şişmanlık kaçınılmaz olur. Terazi insanları; yapılı, fakat çok çabuk hastalanan kişilerdir. Sağlıklı görünüşlere karşın, soğuk algınlıklarına çok çabuk yakalanırlar. Terazileri; böbrekler, sırt bölgesi ve omurgaları simgeler. Ayrıca venüs etkisinde oldukları için tiroitleri düzensiz çalışabilir. Kilo problemi olan terazilerin, ara sıra hormon testi yaptırmaları gerekebilir. Ileri yaşlarda romatizmal rahatsızlıklara aday kişilerdir . Terazilerin herkesten çok kendilerine özen göstermeleri gerekiyor ki, zaten çoğu bu konuda duyarlı olurlar. Kendilerine özen gösteren kişiler en çok bu burçtan çıkar.