Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi Nasıl Olmalıdır?. Beyaz tenliler koyu renk saç rengi tercih ederken, esmer tenliler bakır ve bakırın tonları gibi renkleri tercih etmeliler. Buğday tenliler ten renklerinde hem açık hem koyu nötr bi renk oldukları için hem koyu hem açık renk tercih edebilirler. Ne zaman depresyona girsek,üstümüzde değişiklik yapmaya karar verdiğimiz an ilk önce saçlarımızdan başlarız. Saçlarımız biz kadınların en büyük aksesuarımızdır. Her kadın illaki kına dahi olsa saçını bir kere boyamıştır. Peki ten rengimize göre hangi saç rengi uyumludur?

Beyaz Tenliler (Sarışınlar) İçin Saç Rengi 

Beyaz Tenliler (Sarışınlar) İçin Saç Rengi 
Kızıl Renk

Beyaz tenliler(sarışınlar) için en iyi gidebilecek renklerden biridir kızıl ve kızılın tonları.

beyaz tenliler(sarışınlar) için saç rengi
Mavi Siyah Saç

Resimde görmüş olduğunuz gibi mavi siyah rengide  açık tenliler için çok hoş duruyor.

Açık ten rengine sahip olanlar için en iyi öneri koyu renkli saç renklerini tercih etmelerini söylemek olacaktır. Açık renkli ten rengi olanlar açık renk saç rengi tercih ettiklerinde yüzleri soluk,yaşlanmış görüntüsü verecektir.

 

Esmer Tenliler İçin Saç Rengi 

esmerler için saç rengi
Açık kahverengi saç

Esmer tenlilere en çok yakıştırdığım renklerden birisi olan açık kahverengi.

 

Esmerler için saç rengi
Bakır Rengi

Esmerlere en çok yakışan bir diğer rengimiz bakır ve bakırın tonları.

Esmer tenler koyu renkli ya da açık renkli saç tercihlerinde,koyu rengi seçtikleri zaman  ten renkleri zaten koyu olduğu için siyah ya da koyu kahverengi gibi renkler onların dış görünüşlerini boğacaktırlar. Açık renk tercih ettiklerinde ise ten rengi koyu saç rengi açık olacağından hoş bir görüntü elde edemeyeceklerdir. Bu nedenle tam ortayı yakalamak en önemlisidir.

 

Buğday Tenliler İçin Saç Rengi

buğday tenliler için saç önerileri
Kahverengi,sarı geçişli saç

Buğday tenlilere kahverengi ve sarı çok yakışır, bir de bu şekilde ikisininde barındığı geçişli bir saç olursa diyecek kelime bulamıyoruz..

buğday tenliler için saç renkleri
Ombre saç

Ombreyi sevmeyen kadın varmıdır? Ombre her renge yakışır ama buğdaylara  daha bi hoş sanki.

Buğday renkliler tam ortada kaldıkları için her renk yakışır ama daha çok geçişli renkler,ışıl ışıl saçlar daha çok kendilerini gösterirler. Her renk demişken koyu renkler kullanılacağı zaman çok fazla koyu olmaması gerekir. Aksi takdirde çok soluk gözükebilirsiniz.

 

Renkli Saç Modası İçin Saç Renkleri 

renkli saç modası
Mor saç
Renkli saç modası
Gri saç

 

Renkli saç modası
Lila saç

Bu yıl oldukça kendinden söz ettiren bir moda oldu renkli saçlar. Kimine göre güzel kimine göre  kötü olsa da önümüzdeki yıllarda adından baya söz ettireceği gözüküyor.