Sivilce, hayatımız boyunca en az bir kere karşılaştığımız deri rahatsızlıkların​dan bir tanesidir.
Peki bizi çığrımızdan çıkartan bu sivilcelerin cildimiz de çıkma yerlerine göre anlamlarını biliyor musunuz?
Yüz ve diğer bölgelerde sivilcelerin çıkmasına göre terapi, eski Çin ve günümüz modern tıbbın tedavi yöntemleri arasında yer alıyor.
Örneğin alnınızda çıkan sivilce stresi uykusuzlugu simgelemekte.

Sivilcelerin Yerlere Göre Oluşumu Hangi Hastalıkların Habercisidir?

Alın: Alnınızı genellikle stres ya da uyku problemleri etkiler. Melatonin hormonu 23.00 ile 3.00 saatleri arasinda en yüksek seviyeye çıkar. En ideal uyku saati aralığı 8 saattir. Uyku pozisyonunuzda sivilcelere etki edebilir. Yüzüstü yatmak cilt sağlığımız,mide ve kalp sağlığımızı olumsuz yönde etkiler.Düzensiz beslenme de bu  bölgede sivilce yapar.
Kaş üstü bölgeleri :Bağışıklık sistemi tarafından etkilenir. Soğuk algınlığı grip gibi durumlar da bu bölgede sivilce çıktığı görülmüştür. Bol bol su içmek ve bağışıklık sistemini güçlendirici yiyecekler yemek size iyi gelecektir.
Kaşların arası: Sağlıksız beslenmeden kaynaklanır.
Yanaklar: Solunum sisteminizden kaynaklanan bir soruna işarettir.
Çene Bölgesi : Hormon bozuklukları ve adet düzensizliğine işarettir.Bu uyarılara ergenlik çağındaki gençlerimiz intiba etmemeleri rica olunur. Çünkü ergenlik döneminde bu sivilcelerin çıkması hormonlardan ve sebum artışından kaynaklanır.  Bu uyarılar ergenlik dönemini geçmiş yetişkin bireyler için yol gösterici nitelik taşır. Eğer sizin yüzünüzde aynı yerde birden fazla ve tekrarlayan boyutta sivilce çıkıyorsa bu uyarıları dikkate alabilirsiniz.Sivilceler vücudunuz da hala ısrarla geçmiyor ise deri hastalıklarıyla ilgili uzman bir hekime başvurmanız gerekir.