Seks Hayatımızı Nasıl Uzun Tutarız.

Selam arkadaşlar bu ilk yazım sizlerle olmanın mutluluğunu anlatamam. Bugün sizlere seks hayatınızın en çok rastlanan sorunlarından birisi olan seks süresini nasıl uzun tutacağınızı anlatacağım. Seks hayatınıza renk katarak başlayacağız ve bir kaç kısa kurallara uyacağız.

 Seks Öncesinde

Seks hayatınızı uzun tutun
Seks sorunları bölüm1

Bölüm 1
1 Rahatlayın ve pozitif olun. Erken boşalma, fiziksel bir sorun olduğu kadar psikolojik bir sorundur da. Kendinizi cinsel açıdan yetersiz biri olarak görerek kehanetin kendi kendine gerçekleşmesini önlemek için çaba sarf edin. Sekste kendine güven duymak, öz saygısını kaybetmemek ve korkmak ya da kendinden şüphe etmek yerine pozitif bir tutum sergilemek hem siz hem de eşiniz için fark yaratabilir.

2 Kendinizle Pratik yapın.

Mastürbasyon yapmak zararlımı
Mastürbasyon nasıl yapılır?

Mastürbasyon son derece sağlıklı ve doğaldır. Düzenli olarak yapılması dayanıklı olmanızı sağlar, erken boşalmayı engeller, hatta stresi ve anksiyeteyi yok eder. Ayrıca, kendinizle ne kadar fazla zaman geçirirseniz, vücudunuzu o kadar iyi tanırsınız ve uyarıldığınızı kolayca anlarsınız. Bu şekilde, seks esnasında ne zaman yavaşlamanız ya da pozisyon değiştirmeniz gerektiğini bilirsiniz.

3 Eğer mümkünse düzenli bir seks partneri bulun.

Seks partneri nasıl seçilir.
Seks partnerinizi seçin

Erkekler yeni bir kadınla ilk defa birlikte olduklarında, özellikle de o kadın uzun zamandır arzuladıkları biriyse, heyecan duyarlar.  Monogam bir ilişki yataktaki performansınızı iyileştirmenin harika bir yoludur. Bir kişiyle ne kadar fazla zaman geçirirseniz, seks esnasında o kadar rahat olur ve kendinize o kadar çok güvenirsiniz.

4 Prezervatif kullanın.

Prezervatif nasıl kullanılır.
Prezervatif kullanın

Pek çok erkek prezervatiflerin seks esnasında zevki ve hassasiyeti azalttığından şikâyet eder ama yatakta daha uzun süre kalmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey de bu. Ve tabii ki, istenmeyen hamilelikleri ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemesi de cabası.

5 Alkolü, tütünü ve uyuşturucuyu bırakın.

Uyuşturucu seks hayatını etkiler mi
Uyuşturucu ve seks

Bu maddeleri fazla kullanmak boşalmayı kontrol etmenizi engeller.

6 Topikal bir ilaç kulanın.

Topikal bir ilaç kulanın.
Topikal kokular seks için yararlı mıdır.

Hassasiyet azaltıcı spreyler ve kremler, erkeklerin daha uzun sürede boşalması için kullanılıyor ama his kaybı ve partnerin de etkilenmesi gibi yan etkileri yaygın olarak kullanılmasını engeller. Penis derisinin dış tabakasından, boşalmayı kontrol eden sinirlere kadar ulaşan hafif anestetik yeni topikal spreyler vardır. Bunlar sayesinde kontrol sağlanır ve his kaybı olmaz. Kadınlar üzerindeki etkisi ise fark edilmeyecek kadar azdır. Şu anda ABD’de bu türden pek çok ürün mevcut.  Bu ürünler eczanelerde satılmaz. İnternetten sipariş edebileceğiniz yerleri görmek için “penis spreyi” yazarak arama yapın.

Bölüm 2 Seks Esnasında

Bölüm 2 Seks Esnasında
Seks esnasında yapılması gerekenler

Bölüm2
1 Önsevişmeyi atlamayın. Yapılan çalışmalar, ön sevişme yapan çiftlerin sekslerinin yapmayanlardan daha uzun sürdüğünü göstermiştir.[3] Doğrudan sekse geçmek yerine biraz birbirinize sarılın, öpüşün, birbirinie dokunun… Ön sevişmeye na kadar fazla zaman ayırırsanız, yatakta geçireceğiniz süre o kadar uzun olur.  Eğer ön sevişme esnasında çok uyarılırsanız, durun ve dikkatinizi partnerinize odaklayın.

2 Sık sık pozisyon değiştirin.

2 Sık sık pozisyon değiştirin.
Sıklıkla pozisyon değiştirme

Bu şekilde dikkatiniz dağılabilir. Ayrıca, farklı pozisyonlar keşfetmek seksi daha heyecanlı hale getirebilir ve partnerlerin her ikisinin de tatmin olmasını sağlar.  Partnerinize odaklanmak için ara sıra sekse ara vermekten korkmayın.

3 Dikkatinizi dağıtmaya çalışın.

3 Dikkatinizi dağıtmaya çalışın.
Seks sırasında aklınıza başka şeyler getirin.

Eğer seks esnasında çok uyarıldığınızı fark ederseniz, okul veya iş gibi tamamen farklı bir şey düşünerek dikkatinizi dağıtmaya çalışın. Dikkatinizi geçici olarak dağıtmak rahatlamanıza ve yavaşlamanıza yardımcı olabilir.  Ne düşünürseniz düşünün, sekste heyecanlanmanızı sağlayacak bir şey olmadığından emin olun.

4 Yavaş, derin nefes alın.

4 Yavaş, derin nefes alın.
Seks esnasında nefes alışlarınızı yavaşlatın

Pek çok erkek, seks esnasında yavaş ve derin nefes almanın seksin daha uzun sürmesine yardımcı olabildiğini fark ediyor. Bunun nedeni, nefes almanın rahatlamamızı sağlıyor olması olabilir. Karnınızdan derin nefes almaya çalıın. İçinize havanın dolduğunu hissedin. Nefesinizi yavaşça vermeden önce iki üç saniye tutmak da yardımcı olabilir. Bunun, sakinleştirici bir etkisi olabilir.

5 Kontrolün partnerinizde olmasına izin verin.

5 Kontrolün partnerinizde olmasına izin verin.

Kontrolü elinde tutan kişi, genellikle en fazla zevk alandır. Kontrolü partnerinize vermek, hissettiğiniz hassasiyeti biraz azaltmaya yardımcı olabilir. İpuçları  Her zaman rahat olun ve size dokunmasına izin verin. Ayrıca heyecanınızı engellemeyin ve kendiniz olun.  Penisin alt bölgesinde gerilim oluşmasını önlemeye çalışın. Beyniniz bu gerilimi fark eder ve boşalma komutunu verir. Ne kadar rahat olursanız, o kadar fazla zevk alırsınız ve seks de o kadar uzun sürer.  Seks öncesinde ılık bir banyo yapın. En azından başlangıçta, seksi yavaş bir tempoda tutmaya çalışın. Eğer yapabilirseniz, temponuzu kontrol etmeye çalışın ve seksin bir yarış olmadığını hatırlayın.  Eğlenin. Eğer hoşça vakit geçirirseniz ve bu esnada gülüşüp şakalaşırsanız, belki sonrasında kendinizi bir fincan kahve ve çikolatayla ödüllendirebilirsiniz.  Bu ipuçları ereksiyon bozukluğunda yardımcı olmaz. Eğer böyle bir sorunuzun olduğunu düşünüyorsanız, size uygun bir tedavi seçeneği bulmak için doktorunuzla konuşun. Partnerinize seks gözlüklerinizi takarak bakın.