Genel

Saç Sağlığı Hakkında Bilmediklerimiz

Ben en kötü saçlara sahip olmak istemiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz.

Saç Sağlığı Hakkında Bilmediklerimiz

Her gün saçlarınıza maşa ile doğrultma bunu her gece yıkanması ve birkaç ayda saçlarınız ölüyor tamamen tahrip oluyor bunun farkında mısınız?

Bu kırılgan, kuru ve tamamen ben gençken o vardı tatlı, pırıl pırıl bir görünüm kaybetmişti.

Ama daha sonra sorunlar başladı. Üniversitenin ilk yılında, benim sınıfta kafa derimin kaşıntı elimi attığım anda çekildiğimde saç yığınla elimde kaldı.

Ben mahcup duruma düşmüştüm çok utandım.

Saç dökülmesi ne anlama gele bilirdi ?

Eğer stresli olduğunuz: Bu saçımı bana bir şeyler anlatmaya çalışıyordu, çıkıyor. Ben doktor ziyaret ve o benim saç aslında benim ruh daha bana daha fazla anlatacağım ya da bir yıkama ihtiyacı olmadığını söyledi. O kuruluk? Ben su gerekli. Donuk bir görünüm? Daha fazla protein yiyin. Ve her gün yıkamak? O hayır bir büyük.

Bunlar benim sorunları vardı, ama daha var. Yani saç sana söylemeye çalıştığı öğrenmek için aynaya bir göz atın.

1. Kırılgan Saçlar

Kırılgan Saçlar

Saçınızı kolayca kırılır ve sürekli bu bölünmüş biter alıyorsanız, bu sizin diyet yeniden düşünmeye zaman olabilir. Eğer işlenmiş gıdalar çok yeme ediyorsanız, sizin ipliklerini besin yetersizliğinden acıları gösterecektir.

TAVSİYE YAZI;  Şeker mi Şeker, Tatlı mı Tatlı 10 Bebek Gif'leri

Geri yolda saçını almak için zengin bir diyet kepekli tahıllar, omega-3 yağ asitleri ve renkli meyve ve sebzeler bir sürü.

2. erken ağaran

2. erken ağaran

Ne yazık ki, erken griler çoğunlukla genetik nedeniyle bu yüzden yapabileceğiniz en iyi sevdiğiniz renkçi arayabilir veya Kelly Osborne kitap dışında bir sayfa almaktır.

Ancak, Başkan Obama söyleyebilirim olarak, stres de saç gri açabilirsiniz. Ama bu genellikle sadece zaten gri saç yatkın kişiler için erken olur.

 

3. Kepek

3. Kepek

Kepek hayatı tehdit ediyor daha can sıkıcı ve utanç verici. Neyse ki, bu oldukça kolay bir düzeltme. Kuru, pul pul derisi genellikle çok fazla sahip ürünleri kullanarak ve kafasına cilt dışarı vurgulayarak demektir. Ayrıca e bazı kepek şampuanı kullanmayı deneyebilirsiniz xfoliate ve nemlendirir kafa derisi.

Bu pullar renkli sarı Ancak, büyük olasılıkla olarak bilinen durumu yönetmek için özel bir saç şampuanı ihtiyaç seboreik dermatit.

4. Donuk saç

Başınızın başka örnek ağzınıza gider ne hakkında sizi uyaran.

Donuk, cansız kilitleri genellikle bir işareti dehidratasyon ve kötü beslenme. Saçınızı gibi parlak değilse o hidratlı saçlara sahip olmak ihtiyacı olan su iliklerine kadar değil, çünkü büyük olasılıkla. Eğer işlenmiş gıdalar yiyorsanız beslenme gelince, bu yağlar olasılıkla örneğin tırnaklarının gibi kalp ve diğer organlarda değil, saçınıza ve diğer ekstremitelerde düz gidiyoruz. Meyve ve sebze dolu İyi dengelenmiş bir diyet o tatlı kilitleri geri almak sağlayacaktır.

TAVSİYE YAZI;  Brezilyanin En Seksi Popolu Kadinlari

Saç 5. Out Falling

İlk kapalı: insanlar döken için normaldir. Saçlarınızı kıçının aşağı giderse herkes yaklaşık 80 ila 100 tüyleri günde kaybeder, sadece daha fazla gibi görünebilir! Sen eğer ben ve saç büyük öbekler kaybetme ani bir başlangıç ​​gibi tüm Ancak, nedeniyle olabilir, psikolojik veya fiziksel stres gibi hastalık, hamilelik ya da depresyon gibi.

Bu stres artırabilir iken, kalıcı değildir. Saçların birkaç ay sonra kendi geri büyüyecek. Bu arada, gecelik uyku için 8 saat olsun bazı egzersiz almak ve emin yiyorsanız doğru yapmak!

6. Saç inceltme
6. Saç inceltme
Saç inceltme hem kadınlar hem erkekler için çok utanç verici bir durum olabilir. Kayıp yeterli olmaması nedeniyle olabilir diyet, protein size saç bina için gereklidir.

Daha ciddi bir sebep tiroid hastalığı olarak adlandırılan nedeniyle olabilir hipotiroidi. Bu tiroit etkili çalışma değil demektir ve yorgunluk, eklem ve kas ağrısı, kabarık yüz ve kilo artışı gibi belirtiler ile birlikte gider. Eğer bu belirtilerden herhangi birini yaşarsanız, doktorunuzla konuşun.

TAVSİYE YAZI;  Taxis vs Ride Sharing vs Public Transit In The City

7. Yıpranmış Saç
7. Yıpranmış Saç
Tamam, yani Açıkçası ben renkli olsun sürekli düzeltmek veya saç kıvırmak veya rutin ve gibi iseniz, biraz hasar var uğrarsınız. Ancak, bu hasar genellikle derin bir kremi ile tespit edilebilir. Saçınızı çok zayıf Ama eğer bir işareti olabilir ciddi dehidratasyon. Yani bir gün o sekiz gözlük almak için emin olun!

8. Up yiyin Ve De-stres

Sonuç olarak: sağlıklı bir diyet ve sağlıklı yaşam sağlıklı saçlara demektir.

Eğer vitamin, protein ve ihtiyacınız sağlıklı yağlar olduğundan emin yaparak, saçınızı teşekkür emin olacaktır. Ayrıca bazı bana zamanında almak için emin olun, ve küçük şeyler ter değil. Eğer bu ipuçlarını takip ederseniz, saç problemleri üzerinde saçınızı çekerek durdurmak için emin olabilirsiniz.

Aracılığıyla kaynak sitesi: WebMD

1. aracılığıyla resimlerin orjinalleri  WebMD 2. Out Rolling 3. Youcontent Medya

This Post Has 6 Comments

 1. funda Reply

  işte zeytin yağının faydaları arkadaşlar.

 2. funda Reply

  işte zeytin yağının faydaları arkadaşlar.

 3. emel yogurtcu Reply

  saç bakımı için zeytin yağı iyi gelir diyorlar doğrumudur

 4. emel yogurtcu Reply

  saç bakımı için zeytin yağı iyi gelir diyorlar doğrumudur

 5. ferdane Reply

  zeytin yağının faydalarını bir gün herkes anlayacak görün bak

 6. ferdane Reply

  zeytin yağının faydalarını bir gün herkes anlayacak görün bak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir