Yayın bir şekilde çoğalan dudak delirme operasyonlarının nasıl yapıldığına dair bir kaç bilgi paylaşmak istedim.

Günümüzün gençlerinin yeni modası piercing taktırma, dudak deldirme alışkanlıklarının durdurulması gerekiyor. Bilinçsizce yapılan bu uygulamaların sonunda kalıcı ve ciddi birer zararların da yolunu açmış oluyorlar. Lütfen bu yazımı okuduktan sonra her köşede paylaşırsanız memnun kalırım.

Dudak deldirme, gençlerin yeni trend modası,

ilham-verici-dudak-piercing-modelleri-10
Kimisi daha güzel ve şık görünmek için takıp takıştırıyor kimisi ise özenti olarak başlıyor. Takılan bu metallerin aslında zararlı olduklarını gençlere düzgün bir dilde anlatsak aslında çok iyi olacak çok iyi olacağını düşünüyorum.

Dudak deldirme piercing,

ilham-verici-dudak-piercing-modelleri-1
Epeyce yaygınlaşan bu duruma dur demek gerekiyor aslında lakin cerrahi işlemlerin ne denli yapıldığını da bilmek gerekiyor.

Piercing takmadan önce ne yapılmalı

ilham-verici-dudak-piercing-modelleri-9
Dudak delme işlemi o anlık bir istekle yaptırıyorlar çoğunlukla gençlerimizin yaptırdığı bu işlem yani ortam steril ve çokta güvenli değildir.

Dudak deldirme ,riskleri olan bir işlemdir.

ilham-verici-dudak-piercing-modelleri-8
Eğer yinede yaptırmak istiyorsanız iyi düşünmelisiniz, aslında düşünürken çok iyi düşünün bunun ilerisini iyi hesaplamalısınız.

Dudak deldirmek, o kadarda kolay değildir.

ilham-verici-dudak-piercing-modelleri-7
Yanıltıcı biçimde kolay görünen bir işlem olduğundan kontrolsüz, lisanssız dudak deldirme yerleri her yerde bulunabilir, piercing uygulayacak kişilerin bu konuda uzman değilse birçok tehlikeyle karşılaşabilirsiniz, birçok dövmeci dudak deliyor ve takma işlemi yapıyor, bu yüzden uzman olan kişilere taktırın.

Piercing Yaptırmanın Riskleri

ilham-verici-dudak-piercing-modelleri-6
Dudak deldirme en ciddi risk, steril olmayan, kirli iğneler, ekipman ve mücevher nedeniyle HIV, kan zehirlenmesi görülüyor ve C, B, D ve G gibi hastalıklar oluyor.

Piercing Malzemelerinin Temizliği Nasıl Olmalıdır

ilham-verici-dudak-piercing-modelleri-5
Öncelikle dudağınızı deldirirken iğnelerin ve sarf mazemelerin başkasına kulandıktan sonra atıldığından emin olun. Çünkü mikrop kapma ihtimali yüksek olabilir. Bu deldirme işlemini yaptırdıktan sonra diş hekimine gidin; enfeksiyon belirtilerini kontrol edilsin ve yaraların iyileşmesi için nasıl bakım yapılacağını sorabilirsiniz.

Piercing Uygulaması Nasıl Yapılır

Adım 1:

ilham-verici-dudak-piercing-modelleri-4
Dişlere ve diş etlerine sürtünmesini önlemek için, dudağın hem dışından hem de içinden gireceği noktayı tam olarak sterilize etmeniz ve işaretlemeniz gerekir. Bu şekilde, sinirlerin zarar görmesi önlenir.

Adım 2:

ilham-verici-dudak-piercing-modelleri-3
Pirsingi uygulayacak kişi takının büyüklüğüne karar vermek için, dudağınızın, kalınlığını hesaplayacaktır.Pirsing uzmanı, ilk başta dudaklarınız şişeceği için gereğinden daha büyük bir takı seçer. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra, takınızı değiştirebilirsiniz.

Adım 3:

ilham-verici-dudak-piercing-modelleri-2
Pirsing noktaları işaretlendikten ve dudaklarınızın kalınlığı ölçüldükten sonra işleme başlanır. Yumuşak dokuyu kontrol altına almak için dudaklarınıza cerrahi bir klemp (pens) yerleştirilir.

Ayrıca Bknz: Uludağ Sözlük
Ayrıca Bknz: Ekşi Sözlük

Not: Lütfen bu yazıyı okuduysanız paylaşır mısınız, bilinçlenmesi gereken yeni neslin ne arzuladıklarına bir nebze olsun yardımcı olmuş olursunuz.