Yukarıda gördüğünüz gibi yüzünün herhangi  yada  kulağına piercing takarak süslemek, tipink tarz esnetikliğiniz ne olursa olsun daha şık durur. Ancak muhteşem ve harika bir görünüşe sahip olsa da , bir piercing koleksiyonu bazı sorumluluklar getirir .

1. İlk Önce Uygulanması Gereken Şeyler : Delimi yapan kişinin  bir ‘tabanca” değil bir ”iğne” kullanmasını isteyin.
-”Tabanca” basınçla beraber delinen yeri sıkıştırmaya zorlar, bu yüzden dokuya çok fazla gereksiz zarar verir. Ayrıca plastik parçalarla bir aletin sterilizasyonunu yönetmek de sordur. İğne ile daha fazla sağlık kontrolüne sahibiz. Tamamen sterildir. Neşter gibi çalışır, dokuya çok küçük bir kesik atar ve bölgeye en az zararı verir. Ayrıca, tabanca delimi ile delimlerde daha az acı cektiği bir efsanedir. İğne ile delme işlemi düzgün yapılırsa ağrı çok hafiftir.
2. Yeni Delim Bakımı : ” yağlı sabun” .
-Delinen yer çok kuru kalırsa çatlar ve açık yaralanmaya neden olur. Bu sebeple yağ bazlı sabunar tercih edilmeli. Yarayı temizler,aynı zamanda yumuşatmak için de gerekli yağ dengesini sağlar.
3. Piercingi Çevirebilirsin : Ama ” sadece” ıslak olduğunda .
– Islaksa ve piercinginizi temizliyorsanız çevirin. Eğer kuru ise kesinlikle haraket ettirmeyin.

4. Kıkırdak Delimi : Kıkırdak delimi çok zor olur ”dikkatli olmalısın”
– Kıkırdak bölgesindeki piercingin iyileşme süresi daha alevli geçer. İyileşme süreci daha zor geçer .
5. İyileşme belirtilerine dikkat edin : Ne kadar ”beklemeniz” gerektiğini bilin .
-Kulak lobları genellikle iyileşmek için yaklaşık 2-3 ay arası sürebiliyor . Kıkırdak yaklaşık 3-12 ay arası sürüyor. Yaralanmayı,şişmeyi ve sıvı salmayı durdurduktan sonra kızarıklık ortadan kalkınca iyileşir.


6. Elinden gelenin ” en iyisini” yap :
– Piercinglerin %100 iyileşmesi için tıpkı bir hasta gibi kontrol edilmelidir. Vücudunuzun işi yabancı nesnelerden kurtulmaktır, bu nedenle en önemlki örüvlerimizden22 biri vücuda piercingi kabullendirmektir. Temizlemek için ”sabun ve su ” şişlik için ”buz Eğer bakımınızı ciddiye alırsanız herhangi bir problemden otomatikman kaçmış olacaksanız.
7. Piercingin seni rahatsız ediyorsa : ”Panik yapma .
– Aşırı şişlik veya kızarıklık yaydığını fark ederseniz. sıvı salgılıyorsa ” stres yapmayın ”. Delim tahriş edicidir ve enfekte değildir .