Peeling Nedir?. Basit anlamda üst derinin soyulması suretiyle cildin tazelenmesine katkıda bulunan bir uygulamadır. Amacı cildin zarar görmüş, ölü tabakalarını sıyırıp sağlıklı tabakayı ortaya çıkarmak olan peeling uygulamasını yapmak gayet kolaydır ve düzenli aralıklarla tekrar edilmelidir.

Peeling Ne İşe Yarar?

Peeling Ne İşe Yarar
Peeling Ne İşe Yarar, Google.com.tr

Peeling Ne işe Yarar?. Yararlı sonuçları kanıtlanmış olan peeling uygulamasının faydaları aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

  • Yüzdeki kırışıklıkları giderir.
  • Cildin erken yaşlanmasını önler.
  • Cilde nem vererek cilt kuruluğunu giderir.
  • Genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırır.
  • Ciltteki yorgunluğu gidererek cildi tazeler.
  • Cilt lekelerini giderir, rengini açar.

Peeling çeşitleri yüzeysel, orta derinlikte ve derin olamk üzere 3 tür olarak yapılmaktadır. Orta derinlikte ve derin peeling lerin etkisi daha güçlüdür, ancak cilde zarar verme riski de aynı oranda yüksektir. Bu iki çeşit peelingin mutlaka uzman kontrolünde yapılması gerekmektedir. Öte yandan, yüzeysel etkisi olan peelingleri ise evde uygulamak mümkündür. Bununla birlikte, peeling uygulamasından sonra güneşe ve soğuğa maruz kalmamak gerekir. Bu nedenle, uzman eşliğinde derinlemesine peeling uygulaması yaptırmak için bahar mevsimini seçmek en etkili yöntem olacaktır. Evde Peeling Uygulaması

Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Peeling Çeşitleri Nelerdir?
Peeling Çeşitleri Nelerdir? , Google.com.tr

Peeling çeşitleri Nelerdir?, Yaşlanma belirtileri olarak gözlenen kırışıklıklar, çatlaklar ve lekelerin giderilmesinde tercih edilen lazer tedavisi ve yüz gerdirme işlemi uygulatmak istemeyenler de bu peeling uygulamasını yapabilirler. Böylelikle hem daha ucuza bakım yapmış hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Peeling nedir sorusundan sonra, nasıl yapılır konusuna geçmeden sizlere peeling çeşitlerini anlatmak istiyorum. Peeling çeşitleri 3 grupta incelenmektedir. Bunlar; yüzeysel peeling, orta derinlikte peeling ve derin peelingtir. Peeling nedir öğrendikten sonra sağlıklı bir uygulama yapabilmeniz için çeşitleri de iyi bir şekilde bilmeniz gerekmektedir. Vücut Peelingi Ne İşe Yarar?

Yüzeysel Peeling Nasıl Yapılır

Peeling Nedir?
Peeling Nedir? , Google.com.tr

Yüzeysel peeling cildinizde çok büyük problemler yoksa yapabileceğiniz en güvenli ve en hafif uygulama olacaktır. Yüzeysel olarak yapacağınız peeling işlemi meyve asitleri ile yapılmakta ve birkaç kez tekrarlanmalıdır.
Orta ve derin peeling uygulamaları, derinin daha fazla soyulması gerektiği uygulamalardır. Bu tür peeling nedir nasıl olur diye merak ediyorsanız ve cildinizde derin lekeler veya tahrişler varsa orta veya derin peeling uygulaması yaptırmanız gerekebilir. Ancak bu işlem kendi kedinize yapabileceğiniz bir uygulama değil, uzman gözetiminde yapılması gereken bir işlemdir. Ciltteki derin sivilce ve lekeler için tercih edilebilecek bu uygulama kızarıklık ve yanma oluşturabilmektedir. Dudak Peelingi Ne İşe Yarar?

Görseller kaynak: Google.com.tr