Mürdüm Ev Dekorasyon Modası, En iyi mürdüm renkleri.

Ev dekorasyonunda iddialı bir renk kullanmayı sevenler ve dekorasyonda farklılık arayanlar için; ev dekorasyonunda, artan bir popülerlik ile kullanılan mürdüm rengini tercih edebilirsiniz. Özellikle kadınların tercih ettiği ve feminen bir renk dokusunu da içinde barındıran mürdüm rengi, evin her alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz, son dönemde de çok moda olan bir renktir. Mürdüm rengi, mor renginin bir tonu olması sebebi ile zengin ve asil bir görünümü temsil eder. Ev dekorasyonunda mürdüm rengi kullanıldığında ortaya hem farklı hem de iddialı bir dekorasyon tarzı çıkacaktır. Peki, mürdüm rengini ev dekorasyonunda nasıl kullanmalısınız?

İşte mürdüm rengi ev dekorasyonu için püf noktaları.
Mürdüm Dekorasyon Modası

Mürdüm mobilya renkleri, renklerin tonlarının güzelliğini fark ede biliyorsunuzdur, perdelerin asaletine bir bakın. Gerçekten muhteşemler bağ evinize uygularsanız daha zevk almış olursunuz

Mutfaklarınızda renkten korkmayın
Mürdüm Dekorasyon Modası
Son dönemde ev dekorasyonunda trend olan uygulamalardan birisi de renkli mutfaklardır. Bu tarz bir mutfak dekorasyonu inşa ederken, ilk olarak renklendireceğiniz alan mutfak dolapları olmalıdır. Mutfak dolaplarının renk seçimini yaparken ise, sezonun trend rengi olan mürdüm rengi, renkli bir mutfak için iyi bir tercihtir.

 

Mürdüm rengi koltuklar
Mürdüm Dekorasyon Modası

Ev dekorasyonunda mürdüm rengini kullanmak istiyorsanız fakat nerede kullanacağınıza bir türlü karar veremediyseniz, oturma alanı sizin için ideal bir uygulama alanı olabilir. Özellikle de son dönemde artan bir ilgi ile kullanılan renkli koltuklar, ev dekorasyonunda farklılık isteyenler için iyi bir tercih olacaktır. Renkli koltuk kullanmak isteyenler sezonun en trend rengi olan mürdüm rengini tercih edebilirler. Mürdüm rengi koltuklar, dekorasyon tarzını hem modern çizgisinde tutar hem de mekana şık ve lüks bir hava katar.

 

Arka planda kullanın
Mürdüm Dekorasyon Modası

Mürdüm rengini kullanırken koyu bir ton olmasından dolayı çekinenler olabilir. Bu gibi bir durumda mürdüm rengi arka planda bırakılıp, ana renk olarak açık tonlarda seçimler yapılmalıdır. Özellikle de pudra tonları, kremler, kırık beyazlar ve açık maviler; mürdüm rengini kıracak olan pastel tonların başında gelmektedir.

KAYNAK