Kuru Ciltler İçin Doğal Nemlendirici Tarifi. En çok bakıma ihtiyaç duyan cilt tipi olan kuru ciltlere her gün günlük bir nemlendirici kullanılarak ihtiyaç duyduğu nemin verilmesi gerekir. Bunun için, günlük kullanıma uygun, evde yapılabilecek kuru ciltler için doğal nemlendirici tarif edilecektir. 4 tatlı kaşığı kayısı yağı, yine 4 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 4 tatlı kaşığı susam yağı, 2 yemek kaşığı gliserin, aynı miktarda beyaz kil ve 2 tatlı kaşığı su bir kaba konulur ve krem kıvamı alana kadar iyice karıştırılır. Elde edilen bu nemlendirici, boş bir krem kutusuna konulur ve ağzı sıkıca kapatılır. Bu şekilde bitene kadar kullanılabilecek krem, günlük nemlendirici olarak kullanılabilir.

Kuru Ciltler İçin Doğal Maske Tarifi

Şimdi de hazırlanması oldukça kolay olan kuru ciltler için doğal maske tarifi verilecektir. 1 yumurtanın beyazı sarısından ayrılır ve sarısı bir kaba konur. Aynı kabın içine 1 tatlı kaşığı bal ve 2 çay kaşığı zeytinyağı eklenerek homojen bir karışım elde edilene kadar karıştırılır. Bu karışım cilde uygulanarak 15 dakika bekletilir. Bol su ile durulanır.

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Çözümler

Evinizde gönül rahatlığı ile hazırlayıp kullanabileceğiniz doğal cilt nemlendirme yöntemi aşağıda yer alıyor, Doğal badem yağı cilt nemlendirme, Doğal hint yağı cilt nemlendirme, Doğal hindistan cevizi yağları ile tamamen doğal nemlendiriciler elde edebilirsiniz, tabi bununla sınırlı kalmıyor, eğer nemlendiriciler işe yaramıyor ise kesinikle en kısa zamanda bir cilt uzmanına başvurmanız tavsiye edilir.

Kuru Ciltler İçin, Doğal Badem Yağı Tedavisi

Kuru Ciltler İçin Badem Yağı
Kuru Ciltler İçin Badem Yağı, Google.com.

Kuru Ciltler İçin Badem Yağı
Badem yağı E itamini bakımından oldukça zengindir. Doğal bir nemlendiricidir ve kuru ciltler için mucizevi etkileri vardır. Badem yağının en iyi yanı ise yüzünüzde yağlı bir görünüm bırakmamasıdır. Cildiniz badem yağını hızla emecek ve yumuşak bir görünüme sahip olacaktır. Badem yağının en doğru kullanımı için, yaklaşık on dakika boyunca cildinize bir miktar badem yağı ile masaj yapın, ardından on dakika bekleyin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Kuru Ciltler İçin, Doğal Hint Yağı Tedavisi

Kuru Ciltler İçin Hint Yağı
Kuru Ciltler İçin Hint Yağı, Google.com.

Kuru Ciltler İçin Hint Yağı
Hint yağı, size ciddi ölçülerde zarar verebilecek sabun, sıcak su ve kuru kış havalarına karşı cildinizi koruyan bir bariyer görevi görmektedir. Cildinizi kirden arındırır ve nemlendirir.
Cildinizin en kuru bölgelerine kısa bir süre için masaj yapın. Aynı şekilde masaj yaparak sıcak suyla birlikte durulayın.i

Kuru Ciltler İçin, Doğal Hindistan Cevizi Tedavisi

Kuru Ciltler İçin Hindistan Cevizi Yağı
Kuru Ciltler İçin Hindistan Cevizi Yağı, Google.com.tr

Kuru Ciltler İçin Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan cevizi yağı ile cilt kuruluğunun doğal bir sonucu olarak görülen pullanmanın önüne geçebilirsiniz. Bu yağ cildinizi nemlendirecek, yumuşatacak ve parlak bir görünüm sağlayacaktır. Hindistan cevizi yağını yatmadan önce yüzünüze uygulayın ve sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı her gece yapmaya başladığınızda çok kısa bir süre içinde muhteşem sonuçlar alacaksınız. Hindistan Cevizinin Bilmediğimiz 9 Faydası