Kolay Eyeliner Çekme Önerileri, eyeliner çekmekte zorlanıyor yada çekemiyorsanız yazımız tam size göre. Eyeliner çekmek oldukça zor ve zahmetli bir iştir, el yatkınlılığının olması dışında eyeliner çekmenin küçük ipuçlarıda vardır. Bu yazımızda  kolay eyeliner çekme önerileri  sizler için hazırladım. Umut ediyorum ki kullanıcak ve hatta çok hoşunuza gidecektir . 4/4 lük olmasa da bu yazımızla beraber artık eyeliner çekebileceksiniz! Zamanla eliniz alıştıkça bu yöntemleri kullanmanıza bile gerek kalmayacak.

1960’lı yılların makyaj sembolü olan eyeliner, son yıllarda tekrar yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır. Güzel sürülmüş bir eyeliner ile istendiği anda badem göz, istendiği anda çekik göz yapmak mümkündür. Hatta göz kapağında düşüklük olanların gözlerini daha orantılı göstermek için eyeliner sürme tekniğini iyi öğrenmesi gerekir.

İsterseniz yavaş yavaş yazımıza geçelim. Birde unutmadan bize destek olmak için yazımızı beğendiyseniz yorum atıp,paylaşırsanız çok teşekkür ederiz.

Kaşıkla Eyeliner Çekimi

Kolay Eyeliner Çekme Önerileri.
Kaşıkla eyeliner çekimi. Resim: Google 

Yukarıda gördüğünüz resimdeki gibi ilk önce kaşığın tutulur tarafı ile kuyruğu yapıyoruz. Daha sonra kaşığın yuvarlak tarafı ile üst taraftan bir çizgi çekiyoruz. Kaşığımızı kenarıya koyuyoruz ve çektiğimiz çizgilerin içlerini dolduruyoruz işte mükemmel eyelinerimiz hazır dışarı çıkabiliriz.

Çizgilerle Eyeliner Çekimi

Kolay Eyeliner Çekme Önerileri
Çizgi çekerek eyeliner çekme. Resim: Google 

İlk önce kuyruk yapmak istediğimiz yeri belirliyoruz.İnce bir çizgi çekiyoruz. Daha sonra üstünden bir çizgi çekiyoruz,çektiğimiz çizginin üstünden bir çizgi daha çekiyoruz. Çektiğimiz çizgileri dolduruyoruz. Sizce de çok pratik değil mi?

Kirpik Kıvırıcı İle Eyeliner Çekimi

Kolay Eyeliner Çekme Önerileri
Kirpik kıvırıcı ile eyeliner çekme.Resim: Google 

Kirpik kıvırıcımızın üst tarafına eyelinerimizi sürüyoruz. Kirpik diplerimize doğru yerleştirip 3-5 dakika bekliyoruz. Bekledikten sonra eyelinerimiz olacak. Sonuna kuyruğunu çektiğinizde eyelinerimiz hazır.

Eyeliner Çekme Aparatları

Kolay Eyeliner Çekme Önerileri
Eyeliner çekme aparatı. Resim: Google 

Eyeliner çekme aparatlarıda oldukça pratik ve kolay. Kozmetik marketlerde kolayca bulabileceğiniz bir üründür. Eyeliner çekme aparatını  sadece göz pınarlarınıza orantılı bir şekilde yerleştirmeniz yeterli olur. Ardından güvendiğiniz bir markanın ister kalem eyelinerini, ister likit veya jel eyelinerini kullanarak, gözünüzün üstünü boyamanız yeterli olacaktır. Ustalık gerektiren doğru çizgi ve kuyruk, hazır alacağınız eyeliner aparatı sayesinde kendiliğinden oluşacaktır.

Tel Toka İle Eyeliner Çekme

Kolay Eyeliner Çekme Önerileri
Tel toka ile eyeliner çekme. Resim : Google 

Tel tokanın üçgen tarafına eyelinerimizi sürüyoruz. Kuyruk yapmak istediğimiz yere bastırıyoruz. Kuyruğumuz hazır oluyor. Gözlerimizi kapatarak kuyruğun hizzasından düz bir çizgi çekıyoruz, daha sonra çektiğimiz o çizgiyi dolduruyoruz. Mükemmel görünen bir eyeliner elde etmiş oluyoruz.