Biz kadınların büyük sorunlarından biridir, göz altı morlukları. Günlük hayatta, evin içerisinde kapatmayı sağlayabileceğiniz kısa bir kaç öneri hazırladım.

Maybelline Instant Anti-Age The Eraser Light Eye Concealer
Öncelikle bu ürün sadece kapatıcılığı  vaat etmiyor. Diyor ki; Ben göz altlarını silip süpüreceğim tıpkı silgi gibi. Hem yaşlanma karşıtıyım, kırışıkları, göz altı morluklarını yok edeceğini idda ediyor.
Bu kapatıcının içinde “Goji Berry”  yani “Kurt Üzümü” bulunuyor . Kurt üzümünün içerdiği polisakkaritler ve güçlü antioksidanlar sayesinde serbest radikallerin uğratacağı zararlara ve erken yaşlanmaya karşı vücudu koruduğu biliniyor .
Goji berry’nin göz sağlığını koruduğu bilimsel çalışmalar sonucunda ispatlanmıştır. Goji berry içerisinde bulundurduğu A vitamini ve beta karoten gibi göz sağlığı açısından önemli olan besinler ve mineraller içermektedir.

Ürünün kullanımı oldukça kolay ve rahat . Kapak kısımındaki kırmızı şerit sola doğru çevrildiğinde ucundaki süngere ürün geliyor. (Süngerin çıkartılıp kullanılmasından yanayım . Sünger hem fazla ürün yiyor ve hijyen açısından sünger pek mantıklı gelmiyor bana)
Yapısı gerçekten fazlasıyla ince, sürerken yağlı gibi geliyor ama sonra pudralaşıyor ve göz altında renk tonunu kendi kendine eşitliyor . Ama bu ürünü fırça ile değilde parmaklar ile kullanılanmasından yanayım.


L’oreal True Match Kapatıcı
Hoş bir aydınlık veren, küçük bir miktarı bile uzun süreli bir kapatmaya yettiğinden uzun süre giden bir kapatıcı. Çizgilere dolma yapabiliyor  bu biraz can sıkıcı olsa da nemli süngerle bunu az da olsa azaltabiliyosunuz .Nemli süngerle yada fırçayla uygulamanızı tavsiye edebilirim . Ama en iyi sonuç için nemli süngerle sürülmelidir .