Kadınlarımızın en korkulu rüyası Siğil Tedavisi hakkında kısa bilgiler.

Dünya üzerinde ortalama bir rakam söylenmese de herkesin gizlilik içinde tuttukları bulaşıcı hastalık olarak bilinen siğil tedavi yöntemleri nelerdir, Siğile ne gibi çare bulundu, Siğil son nedir,

Siğil Nedir?
Siğil derinin üst tabakasına veya mukozaya yerleşen İnsan papilloma virüsü / HPV olarak bilinen bir virüse ait enfeksiyonlardır. Siğillerin şekli bulunduğu bölgeye veya tipine göre değişmekle beraber, genellikle deriyle aynı renkte, kabarık, nasırımsı sert görünümdedirler.

Siğil Türleri.

Kadınların en Korkulu Rüyası (Siğil)
Kadınların en Korkulu Rüyası (Siğil)

Yaygın Siğiller : Ellerde, parmaklarda ve tırnak çevresinde görülen bu tip siğiller çok yaygındır.çocuklarda sık görülür.
Ayak Tabanı Siğilleri : Diğer siğillerden farklı olarak deri içine gömülü görünümdedirler ve ağrı yapabilirler.
Düz Siğiller : Küçük,yumuşak ve üzerleri düz siğillerdir.Vücudun her yerinde olabilir genellikle diz boyun ve bilektedirler.
İpliksi Siğiller : Özellikle göz kapakları ve dudaklara yakın bölgelerde olurlar.
Genital Siğiller : Yetişkinlerde daha sık görülür.Farklı büyüklük ve sayıda olabilir. Genital organların dışında ve bayanlarda vajina, rahim ağzı gibi iç kısımlarda da olabilir.Çok eşli ve güvenlik önlemi olmadan cinsel temasta bulunanlarda rastlanır. Bu tip, özellikle bayanlarda rahim ağzını uzun süre tedavi edilmeksizin tutarsa kansere kadar giden değişikliklere neden olabilir.

Kadınların en Korkulu Rüyası (Siğil)

Siğil Nasıl Bulaşır.
Siğiller direk kişiden kişiye temasla bulaşır.Siğiller bulaştıktan sonra hemen meydana çıkmazlar.Kuluçka dönemi günlerce hatta aylarca sürebilir.El, ayak tabanı ve düz siğillerin bulaşma riskleri düşüktür.Ancak genital siğillerin bulaşma ihtimali cinsel temas olduğu için çok yüksektir. El sıkmakla düz siğillerden virüs bulaşması zordur.

Siğilin Tedavisi Var mıdır?

Tıbbi olarak yapılan bir takım tedavilerin genel olarak etkisini göstermediği gözle görünüyor, Siilson ilaç tedavisinin 4 ile 5 günde etkisini gösterdiği gözle görülür hal alıyor, ( Siilson ilacını kullanan hastaların 1 hafta ile 10 gün arasında tamamen siğillerden kurtulduklarını ve tekrarlamayacağını garanti eder. )

Siğil tedavisinde tıbbi müdahaleler.
Azot tedavisi ile
Asitik kremler ile
Buz tedavisi ile
Yakarak tedavi ile
Lazer tedavisi ile
Cerrahi müdahale ile

Siğiller ve kurbağalar arasındaki bağ.

Kadınların en Korkulu Rüyası (Siğil)
Kadınların en Korkulu Rüyası (Siğil)

Kurbağaların etkisi: Halk arasında sürekli dile getirilen Kurbağaların siğil atması hakkında hiçbir bilimsel kanıt yoktur.