İpek, Sentetik ve Vizon Kirpikler Arasındaki Fark Nedir?

Piyasada birçok türde yanlış takma kirpikler mevcuk. Bu farklı kirpikler size her istediğiniz göz alıcı bir görüntü verebilir. En yaygın kirpikler ipek, sensetik ve vizon kirpiklerdir. Bu yazıda ipek,sentetik ve vizon kirpiklerinin özellikleri,kullanımını anlatmaya çalışacağım .

SENTETİK KİRPİK
Bu kirpikler öncelikle akrilik malzemeden yapılmıştır. Akrilik bu kirpiklere parlak ve ışıl ışıl bir görünüm verir. Bu kirpikler dramatik bir görüntü seven bayanlar için uygundur. Bu kirpiklerin bir avantajı, dayanıklı olmaları ve kıvrımlarının uzun süre kalıcı olmasıdır. Yani bu demek oluyor ki sentetik kirpikleri iki kereden fazla tekrar kullanabileceğiniz ve hala iyi durumda olacağı anlamına geliyor. Ancak ipek ya da vizon kirpikleri ile karşılaştırdığımızda doğal bir görünüm vermezler. Sentetik kirpikler doğal olarak kalın kirpiklere sahip olan bayanlar için daha uygundur. Biraz ağır olduklarından çok uzun süre gözde kalamazlar. Fotoğraf çekimleri için göz alıcı ve seksi görünmek isterseniz,sentetik kirpikleri takabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI;  En İdeal Vücuda Sahip Kadın: Kelly Brook

İPEK KİRPİKLER
İpek kirpikler,sentetik kirpiklerin aksine hafif ve daha incedirler. Bu tip kirpiklerin ömrü 3 ay kadardır. İpek kirpikleri takmak oldukça kolaydır. Zayıf ne ince kirpiklere sahip bayanlar için uygundur
Sentetik kirpikler gibi,farklı uzunluklarda ve kıvrımlarda bulunabilen ipek kirpikler size en uygun olanı seçme seçeneği sunar. Sentetik kirpiklerin yanı sıra daha doğal bir görüntü verir. Doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız ipek kirpik sizin için en uygunudur.

VİZON KİRPİKLERİ
Vizon kirpikleri yapay bir hayvan tüyünün özelliklerini taklit ederek yapılmıştır. İpek kirpikten daha yumuşak ve daha incedirler. Suya dayanıklıdırlar, bu nedenle bukleleri suya maruz kalsa bile bozulmazlar. Bukleler düzleşse bile inceliği ve çabuk şekil alır olması ile birlikte kirpik kıvırıcı kullanılarak eski haline geri getirebiliriz. Uzun süreli oldukları için bakımı çok iyi yapılmamalıdırlar. Sentetik kirpikler gibi parlak ve ışıl ışıl bir görüntü vereceklerdir. Sentetik ve ipek kirpik ile karşılaştırdığımızda en uzun süreyi vizon kirpikler vermektedir.

TAVSİYE YAZI;  Tatilde imdadınıza 'detoks' yetişsin
Total
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR