Ünlü şarkıcı, bu başarıya ulaşmak için çok da çaba sarf etmedi. Selena Gomez’in son dönemde sıkı bir Instagram kullanıcısı olduğu söylenemez çünkü Eylül’ün sonuna geldiğimiz şu günlerde hesabındaki en son paylaşım Ağustos ayına ait.

Psikolojik sorunlar yaşıyor
23 yaşındaki Gomez bu günlerde sosyal medya ve halka açık bir yaşamdan uzak duruyor. Gomez, daha önce açıkladığı Lupus hastalığının yan etkisi olarak anksiyete bozukluğu ve depresyon problemleri yaşadığını söylüyor. Temmuz ayında 89,2 milyon takipçi ile Instagram’da en çok takipçisi olan kişi unvanını ele geçiren genç şarkıcı için bu kadar fazla ilgi görmek pek faydalı olmamış gibi görünüyor.

Bu yeni rekorla birlikte Gomez, Instagram’ın kraliçesi olarak da tahtını sağlama almış görünüyor. Ünlü şarkıcı, Temmuz’da paylaştığı bir fotoğrafı 5,6 milyonun üzerinde beğeni alarak Instagram’da bugüne dek en fazla beğeni alan fotoğraf olunca, gayriresmi olarak hayranları tarafından Instagram’ın kraliçesi unvanına layık görülmüştü.

Diğer ünlüler yakın takipte
Gomez’i diğer ünlü şarkıcılar Taylor Swift (91,5 milyon takipçi) ve Beyoncé (85,4 milyon takipçi) izliyor. Kim Kardashian ise 83,7 milyon takipçisiyle dördüncü sırada.