“Eskiden böyle miydi? Her şey daha masum ve güzeldi” Bu cümleyi siz de hayatınızda bir kere bile olsa söylemişsinizdir. Evet, eskiler hep güzel hatırlanır, hele annelerimizin ve anneannelerimizin anlattıkları… Birçok güzel hatıranın yanında aşklar da daha güzel yaşanırmış. Öyle duyduk!

Bir düşünsenize… Eski dönemlerdeki o nostaljik heyecanı yaşamak, sevgilinizin elini tutarken eriyip gitmek istemez miydiniz? İlişkilere biraz daha romantizm katmak için anneannelerimizden kalma eski aşk tüyolarını günümüze uyarladık. Üstelik bu romantik dakikalar için ne fazla para harcamanıza gerek var, ne de çok fazla çabaya…

Birlikte güneşin doğuşunu izleyin

Hiçbir şey birlikte güneşin doğuşunu izlemek kadar romantik değildir. Neden o zaman, sabah biraz daha erken kalkıp en yakın tepeye, deniz kenarına ya da bir çimenliğe gidip sevgilinizle beraber güneşin doğuşunu izlemeyesiniz? Bir de giderken yanınıza çayınızı, kahvenizi alın. Oh, değmeyin keyfinize!

Sadece ona ait bir gün planlayın

İlişkiniz Berbat mı! Biraz Romantizm Katmak İster misiniz?
Çılgın sevgililer

Çocukluğunuzdaki doğum günlerinizi hatırlarsınız. Hani şu bütün ailenin ilgisinin sizin üzerinizde olduğu zamanları… İşte, ona böyle bir gün hediye ederek şımarık bir prens olmasına izin vermeye ne dersiniz? O günü en ince ayrıntısına kadar programlayın. İkiniz için de eğlenceli olacak bu özel günü, asla unutmayacaktır.

Sıcacık banyoyu birlikte paylaşın

Yağmurlu bir hafta sonunu aşkınızla geçirin mesela.
Banyonuzu mumlarla ve çiçeklerle donatın. Fonda hafif duyulan slow bir müzikle, ortamı romantik bir sahil kenarına çevirin. Sonra güzel kokulu yağlarla yapılan masajlar eşliğinde, banyoda keyifli saatler geçirin. Bu ilişkinizde romantizmi üçe katlar.

Eski anılarınızı hatırlayın

İlişkiniz Berbat mı! Biraz Romantizm Katmak İster misiniz?
Paris eyfel

Güzel anıları yad etmek sadece ilişkinin güçlenmesine yardımcı olmaz, aynı zamanda keyifli ve romantik dakikaların yaşanmasına da katkıda bulunur. Aşkınızla birlikte keyifli vakit geçirdiğiniz yerlere gidin. Örneğin, en sevdiğiniz restoran ya da sahil kenarına… Veya yalnızca evde oturup ilk yıllarınıza ait fotoğraflara bakın. Sizi en çok nasıl etkilediğinden bahsedin, gözlerinin içine bakarak. Eski anılarla birlikte aşkınızın da canlandığını fark edeceksiniz.

Evde iki kişilik sinema gecesi ayarlayın

Onunla televizyon izlemek ya da sinemaya gitmek sizin için çok mu sıradanlaştı? Birlikte sürekli yaptığınız aktivitenin sıradan bir hal alması gayet doğal. Ama bu rutin aktivitelere romantik bir değişiklik ekleyebilirsiniz. Eminiz izlemeyi çok sevdiğiniz fakat bir türlü fırsatını bulup da izleyemediğiniz bir film vardır. O filmin DVD’sini alarak evinizde o akşama özel bir sinema ortamı yaratın. Mumlar eşliğinde izlenen film, romantizmi ile birlikte kalp atışlarınızı hızlandıracaktır. Ve bu iki kişilik sinema, unutulmaz bir anıya dönüşecektir.

+7 Romantizm Tüyoları 🙂

Romantizm
Romantizm

1) Mum; Mum yakmak belki klasiktir ancak en romantik olan parçadır. İlişkilerde mum yakmak çoğu zaman çok duygu yüklü anlar yaşamanızı sağlayacaktır. Siz de mum yakarak loş bir ortamda güzel bir müzikle ilişkinize renk katabilirsiniz.

2) Müzik; Müzik romantizm için en kalıp olan durumdur. Müzik ile gayet romantik bir ortam oluşturabilirsiniz. Müziklerinizi güzel seçmeniz önemlidir. Müziklerinizi seçerken daha çok yabancı ve slow olan parçaları tercih edebilirsiniz.

3) Zaman ayırın; Zaman ayırmak romantizmin aslında en başında gelen husustur. Sevgilinize zaman ayırarak gayet güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca sevgilinize zaman ayırmanız da onun için çok özel olacaktır.

4) Gün batışı – gün doğuşunu izleyin; Sevgiliniz ile gün batışını izlemek de sevgilinizz ile gün doğuşunu izlemek de gayet güzel ve romantik anlardır. Siz de sevgiliniz iile gün doğuşunu ve gün batışını bir şarap eşliğinde izlemeniz gayet romantık olacaktır.

5) Film İzlemek; Sevgili ile film izlemek de gayet romantik anlar oluşturmaktadır. Siz de sevgiliniz ile gayet romantik anlar yaşayacağınızdan romantik bir film seçebilirsiniz. Romantik filminizi cips kola ve çerez eşliğinde yiyebilirsiniz.

6) Eski anılarınızı hatırlayın: Eski anılarınızı fotoğraflar eşliğinde hatırlayabilirsiniz. Eski anıları daha önceden çekmiş olduğunuz fotoğraflar eşliğinde ahatırlayabilirsiniz. Bu da size gayet romantik anlar yaşatacaktır. Eski fotoğraflarınızdan bir albüm de oluşturabilisiniz ve oluşturduğunuz albüme birlikte bakarak gayet romantik anlar oluşturabilirsini.

7) Şarkı söyleyin; Eğer ki sesiniz güzelse sevgilinize şarkı söyleyebilirsiniz. Ona itafen romantik bir şarkı söylemeniz de gayet hoş olacaktır.