İlişkide ayrılık dendiğinde kulağa korkunç geldiğini biliyoruz ama merak etmeyin kalpteki o anlamsız çarpıntıya son verip, göğsünüze oturan o öküzü bu yazı ile kaldıracağız. E tabi sizin de desteğinizle.

Öncelikle sizden ricamız bu yazıyı okumaya başlamadan önce derin bir nefes alıp her kötü durumun bir sonu olduğunu hatırlamanız. Neleri atlatmadık ki. Mesela geçen sene bu zamanları hatırlayın. Eminim aranızda hayatının en güzel günlerini geçiren de vardı ama ben şu an o zamanlarda kafasını yataktan kaldırmak istemeyenlere sesleniyorum. Bitmedi mi yaşadıklarınız ya da kurumadı mı göz yaşlarınız? Belki 1 ayda değil 1 yılda bitti ama bitti. Kalıntıları duruyordur elbet ama onlar artık can yakmaz sadece gelip geçer akıldan.

İlişkide ayrılık kişilere değil, alışkanlıklara veda etmek demektir

İLİŞKİDE AYRILIK VE BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI
İlişkide Ayrılık Belirtileri

Şimdi, gelelim asıl konumuza: ilişkide ayrılık. Bu yazıyı okurken ne kadardır birlikte olduğunuz biriyle yolları ayırmış olduğunuzu bilemeyiz ama ne fark eder ki. Sonuçta bu yazıyı açtığınıza göre canınız yanmış. Şunu unutmayın ki, bazen ilişki süresi bir anlam ifade etmez, 1 ay ile 20 yıl aynı gibi gelir insana, alışkanlık süresi değişir sadece. Bir yerden sonra elini tuttuğunuz o kişiye alışmış olursunuz ve süre sadece bunu belirler, sevginin ya da aşkın boyutunu değil. Hayatta bir şeylerin bitişi eğer bizim dışımızda gerçekleşiyorsa çok can acıtır. Hiç geçmeyecek gibi gelen bu acı bir gün siz fark etmeden geçip gitmiş olur. Bu yazının amacı ise bahsettiğimiz süreci hızlandırmak.

Önce bir kabullenelim, ilişkide ayrılık süreci başladı

İLİŞKİDE AYRILIK VE BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI
İlişkide Ayrılık Sebepleri

Sonsuza kadar devam edeceğini düşündüğünüz ilişkiniz bir kibritle yok oldu ise bilin ki artık geri dönüşü olmayan bir yola girdiniz. Ne kadar inandırıcı olmasa da maalesef kırılan şeyler yapıştırıldığında aynı forma asla girmez. İlişki denilen şey tam olarak böyledir. İlişkide ayrılık yoluna girildiyse ne sarhoş olup atılan mesajların, ne yalvarışların ne de allanıp pullanan özürlerin bir anlamı kalır. Kabul edelim, bitti. Hele ki aranızda saygı kalmadıysa, sevgi veya aşk sadece bir sözcükten ibaret olur.

Yeni bir sayfa düşündüğünüzde daha yakında sizi bekliyor!

İLİŞKİDE AYRILIK VE BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI
İlişkide Ayrılık Sonrası

Yolda yürürken, işte veya okulda, en çok da geceleri aniden aklınıza gelen ve gözlerinizi dolu dolu yapan ayrılık acısı aslında birden aklınıza gelerek sizi yeniliklere itmeye çalışıyor demektir. Size tavsiyemiz bu yeniliklere kucak açmanız. Boşluklarınız dolsun istiyorsanız eğer oraları doldurmak gerekir. Aman ha yanlış anlaşılmasın, ilişkide ayrılık yaşadığınız anda size yeni sevgili yapın, kendinizi yeni birinin kollarına atın demiyoruz. Birinin izlerini başkalarıyla silmek sık yapılan bir hatadır. Kalıcı çözüm, hobiler edinmek, kendini yeni ortamlara atmak, ya da kafanızı bir şekilde meşgul edecek oluşumlara odaklanmaktır. Yeter ki gözünüzün dolmasına değil, aklınızın dolmasına izin verin. Her yenilik aynı zamanda da yeni bir yol sunar size.

Açtığımız yeni sayfayı anılarla doldurma vakti, yelkenler fora

İLİŞKİDE AYRILIK VE BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI
İlişkide Ayrılık Korkusu

Geri dönüşü olmayan o yola girildi, geri dönmek yok. Yeniliklere kucak açıldı, hatalardan ders alındı ve yeni yolumuzda emin adımlarla yürümeye başlandıysa o zaman yelkenler fora diyoruz. Kendinizi yeniden bir ilişkiye ya da tamamen özgür bir hayata hazır hissedebilirsiniz. Merak etmeyin hiç bir şey kaçmıyor. Şimdi göz yaşlarının yerini yeniden gülümsemeye bırakma vakti. Eğer yanınızda kalmak isteyen biri varsa, incecik bir ip bile yeter onu tutmaya. Tam tersi eğer gidecekse biri halatlar bağlasanız da çözüp o halatları gider yanınızdan. Siz yanınızda kalmak isteyenlere yer verin hayatınızda, gitmeye dünden razı olanlara değil. Yani, ilişkide ayrılık sizin için yeni bir kapının açılacağının sinyali olsun.

Fotoğraflar: Pixabay.com/tr