Giyim, H&M, H&M’den Hayvan Duyarlılığı. Günümüzde hayvanlara karşı duyarlılığı ile dikkatleri üzerine çeken H&M Giyim markası dünyada hayvanlara yönelik duyarlılık göstergesini bir kez daha hatırlatarak modayla ilgilenen herkesin odağı olmayı başardı.
Geçtiğimiz yıllarda doğaya zararsız olan ürünlerden oluşan bir koleksiyon ile çıkıp herkesin takdirini kazanan H&M, aynı zamanda ürünlerini doğaya geri dönüştürülebilir yapmıştı. Şimdi ise H&M’den hayvan duyarlılığı ile ilgili bir açıklama geldi. Hayvanlara yapılan etik olmayan deri yüzme, tüy yolma gibi davranışlara tamamen karşı oldukları ve onların hayvansal deneylerde hiçbir şekilde kullanılamayacağı belirtildi.

Giyim, H&M, H&M’den Hayvan Duyarlılığı, Hakları, Hayvan, Markası, Hayvan Hakları, Hayvan Severler, Hayvan Bakımı.

 

Farklı-tasarımlar-ile-karşımıza-çıkan-HM-bayan-giyim-modelleri
Giyim, H&M, H&M’den Hayvan Duyarlılığı, Hakları, Hayvan, Markası, Hayvan Hakları, Hayvan Severler, Hayvan Bakımı.

Humane Society İnternational (Uluslararası Yardımseverler Topluluğu) ve H&M iş birliği yapacaklarını ve hayvanlara yönelik etik olmayan bütün davranışlara karşı olduklarını belirtti. Özellikle de moda ve güzellik sektörleri söz konusu olduğunda hayvansal deneylerin ve hayvansal ürünlerin kullanımı çok fazla olmakta. Bu durum da hayvan severleri oldukça rahatsız ediyor. Hayvan sever bir yaklaşımla ortaya çıkan bu düşünce ile birçok hayvanın katliamı ve onların zarar görmesi önlenecek. Ayrıca #BeCrueltyFree kampanyasına da destek veren H&M hayvanların üzerinde yapılan ve yapılacak olan tüm deneylere karşı çıktığını belirtiyor. Hayvanların derisini canlı yüzme, tüylerini yolma ve kullanılacak ürüne göre zorla besleme gibi etik olmayan tüm davranışlar bu iş birliği ile tamamen durdurulmak isteniyor. Bu davranış ile birlikte hayvan hakları konusunda H&M gibi her kuruluş ve kişinin de aynı bu şekilde duyarlı olması bekleniyor. H&M bu sezon yaptığı açıklama yolunda ilerleyecek ve hayvansal kaynaklı ürünler için hayvanların zarar görmesine karşı olan tutumunu değiştirmeyecek.

H&M’den Hayvan Duyarlılığı