Merhaba arkadaşlar facebook’ta bir sayfada gezinirken bu güzel yazıyı gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim lütfen sonuna kadar okuyun.

KENDİMDEN UTANDIM.

Dün gece diz kapağından ameliyat olan annemin yanında refakatçi olarak kaldım. Hastane ortamlarından zaten hiçbir zaman hoşlanmamışımdır ama dün geceyi gerçekten çok zor geçirdim. Mesele annem değil çok şükür annem umduğumdan çok daha rahat atlattı geceyi. Mesele dostlar 10 yaşında küçücük bir erkek çocuğu. Kas erimesi hastalığı varmış. Zaten odaya girer girmez ürkek ürkek bakan gözleri çok şey anlatmıştı bana fakat detayları öğrenince, bilgiye katlanması daha zor bir hal aldı. Bir deri bir kemik kalmış vücudunu annesinin yardımı olmadan oynatamıyor. Minicik parmakları eğrilmiş bükülmüş ama yüzü hep gülüyor. Düşündüm 3 yıldır spor yapıyorum ve sürekli kaslarımın istediğim gibi olmadığından şikayet edip duruyorum. Yok omuzum çıkmadı yok hacim yetersiz…. Öyle utandım ki kendimden sağlığımın kıymetini bilmeden şikayet edip dururken bu yavrucak yaşaması için gereken kadar kastan bile yoksundu.

10 yıldır kas hastasıymış hiç yürüyememiş. Oturmak bile hediyeydi onun için. Annesinden onu oturtmasını rica ediyor, sonra da “bu kadar yeter annecim, ağrın olur sonra” diyen annesine “noluuur anne azıcık daha oturayım” diye yalvarıyor. Bir çocuk düşünün ki hiç yürüyememiş, hiç koşamamış, oturmayı kendine ödül sayan. Omurilikten ameliyat olmuş 1,5 aydır da hastanedelermiş ana-oğul. Saçma sapan şeylere kafayı taktığım için kendimden gerçekten utanıyorum.

Hasta Çocuk, Kemik Erimesi
Kaynak: Facebook.com

Bu yavrucak sabaha kadar kabus gördü. Annesinin söylediğine göre her gece böyleymiş. Uykusunda sayıklıyordu ve söylediği tek şey “öyle tutma acıyor.” “Yapmayın acıyor.” “Dur öyle acıyor.” Minik yavrum geceleri de gündüzleri çektiği ızdırapların tekrarını yaşıyor. Gece o sayıkladı ben ağladım. Şimdi bunları yazarken de ağladığım gibi.

Ve kendimden utanıyorum çünkü, o annenin sabrı öldürdü bitirdi beni. 10 yıldır altını bezlediği yavrusuna asla kızmıyor, asla of demiyor, onun da yüzü sürekli gülüyor. Oğlu gece kabusundan her uyandığında aynı sabırla kalkıp öpüyor, okşuyor, sakinleştiriyor sonra iki büklüm kıvrılıyor çocuğunun yanına. Yerli yersiz sabırsızlıklarımdan, şükürsüzlüğümden utandım.

Elimizdekilerin kıymetini yeteri kadar bilmiyoruz. Belki de ayda 1 kere acil servislere gidip bir yarım saat oturmak lazım ne kadar şanslı olduğumuzu hatırlamamak için. İnsanlarımızın ölü, bombaların canlı olduğu dünyamızda, ülkemizde sevdiklerimize daha çok sahip çıkmamız bulduğumuz her fırsatta seni seviyorum dememiz, sarılıp öpmemiz lazım belkide.

Kemik Erimesi Nedir
Kaynak: Google.com

Ve unutmadan bu kadıncağız 10 yıldır böylesine kahrını çektiği evladının kocasıyla aynı gün doğduğundan bahsederken “O BABASININ DA BENİM DE DOĞUM GÜNÜ HEDİYEMİZ” dedi bana. Böylesi bir erdeme sahip olmak dileğiyle dostlar.

Sağlıcakla kalın…Sağlıkla kalın…Tek parça kalın.