Evlilik

Grip’ten kurtulmanın en iyi yolları

Bunları içen grip olmuyor
Kış kapıda. Grip ise yavaş yavaş bünyeleri ele geçirmiş durumda. Özellikle mevsim geçişlerinde gribin sizi yerle bir etmesine izin vermek istemiyorsanız, bu çayları içmeden geçmeyin. İşte sizi gripten koruyacak 3 önemli bitki çayı.

IHLAMUR
İçerdiği iltihap giderici ve ağrı kesici özelliğiyle ıhlamur, boğazda meydana gelen tahrişleri önlüyor ve gribe karşı tedavi edici etkisi bulunuyor. Bağışıklık sistemini de güçlendiren ıhlamur, öksürük problemlerini de rahatlatıyor.

Grip'ten kurtulmanın en iyi yolları

Grip’ten kurtulmanın en iyi yolları

EKİNEZYA
Üst solunum yolu hastalıkların dermanı ekinezyada! Bağışıklık sistemini güçlendiren ekinezya, gribe sebep olan virüsler üzerinde yok edici etkisi bulunuyor ve iltihabı önlüyor.
ZENCEFİL
Gribi önleyici etkisi bulunan bir diğer doğal çözüm ise zencefil. İçerdiği gingerol ve şogaol bileşenleri sayesinde kuvvetli iltihaplanmaların önüne geçiyor, grip ve soğuk algınlığını tedavi edeci etkisi bulunuyor.

Kaynak: http://hayat.sozcu.com.tr/bunlari-icen-grip-olmuyor-82611/

TAVSİYE YAZI;  Kadın Hep Kadın, Erkek Her Yerde Erkek

Article written by Sizi en iyi kim anlar

Editör olarak yayınlarımı veya paylaştıkları mı, ''#Hemcinslerimin hayatlarında biraz rahatlık hissini yaşamaları için özenle seçiyorum. Yazdığım kategoriler aklıma gelen her konuyu yazıyorum, ağırlık olarak sağlık,medya,yaşam gibi kategorilerde daha çok yazmaya gayret gösteriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir