Grip’ten Kurtulmanın En İyi Yolları

Gripten Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler
Kış kapıda. Grip ise yavaş yavaş bünyeleri ele geçirmiş durumda. Özellikle mevsim geçişlerinde gribin sizi yerle bir etmesine izin vermek istemiyorsanız, bu çayları içmeden geçmeyin. İşte sizi gripten koruyacak 3 önemli bitki çayı.

Aşağıdaki doğal yöntemler ile kışı daha rahat atlatmanızı sağlayacak, grip hastalığı herkesin korktuğu hastalık olarak biliniyor. Peki siz kışı nasıl atlatıyorsunuz ilaçlar ile mi yoksa doğal yöntemler ile mi.

Grip'ten kurtulmanın en iyi yolları
Grip’ten kurtulmanın en iyi yolları

IHLAMUR

İçerdiği iltihap giderici ve ağrı kesici özelliğiyle ıhlamur, boğazda meydana gelen tahrişleri önlüyor ve gribe karşı tedavi edici etkisi bulunuyor. Bağışıklık sistemini de güçlendiren ıhlamur, öksürük problemlerini de rahatlatıyor. Ihlamur gribin baş düşmanı olarak bilinir, özellikle günde bir fincan ıhlamur kış ve sonbahar aylarında tüketilirse eğer kabızlık, hazımsızlık, şişkinlik ve mide krampları gibi sorunları da önleye bilir.

Grip'ten Kurtulmanın En İyi Yolları
Ekinezya İle Gripten Kurulun

EKİNEZYA

Üst solunum yolu hastalıkların dermanı ekinezya! Bağışıklık sistemini güçlendiren ekinezya, gribe sebep olan virüsler üzerinde yok edici etkisi bulunuyor ve iltihabı önlüyor
Ayrıca:. Şayenler (Çayen yerlileri) toz ekinezya yaprakları ve kökleriyle kaynattıkları çayı içerek diş eti, ağız ve boğaz ağrılarını hafifletmek için köklerini çiğneyerek tedavi uygularlardı. Diğer topluluklar ise ekinezyanın çeşitli reçetelerini soğuk algınlığına, öksürüğe, koliğe ve hatta yılan sokmasına karşı kullanırlardı. Siz düşünün gerisini.

Grip'ten Kurtulmanın En İyi Yolları
Zencefil İle Gripten Kurtulmanın Yolları

ZENCEFİL

Gribi önleyici etkisi bulunan bir diğer doğal çözüm ise zencefil. İçerdiği gingerol ve şogaol bileşenleri sayesinde kuvvetli iltihaplanmaların önüne geçiyor, grip ve soğuk algınlığını tedavi edeci etkisi bulunuyor.
Ayrıca: Zencefil çayının farklı tedavileri de mevcut, vücuttaki yağ oranının dengelenmesi, kas yorgunluğuna iyi gelmesi, sakinleştirici özelliği, mide bulantısı ve sindirim sorunlarına faydası ve kanser hücrelerine karşı savunma sistemi oluşturmasıyla da bilinir.

Yıl boyunca grip’ten kurtulmanız dileğiyle.

-Fotoğraflar: Pixabay.com/tr