Düğünlerin artış göstermesiyle gösteriş merakı yüzünden herkesi bir telaş sarmış durumda, genç kızlarımızın bu merakını gidermek için bir kaç Genç Kız Abiye Elbise Modelleri ve yaz renklerini siz değerli okuyucularımız ile paylaşmak istedik, düğünlerin yanı sıra mezuniyet elbisesi olarak da giye bileceğiniz elbiseleri sakın kaçırmayın.

Çocuk Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Çocuk giysileri rengarenk, desen desen ve birbirinden şirin! O minicik kıyafetler arasında dolaşmak, çocuk giysisi için alışveriş yapmak en keyifli anlardan biri. Ancak çocuk giysisi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Sizler için listeledik.

çocuk alışverişi yaparken dikkat edilmesi gerekenler
çocuk alışverişi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

1. Çocuk giysisi seçerken dikkat edilmesi gereken ilk şey, giysinin kumaşıdır. Cilde zarar vermeyen pamuklu kumaştan giysiler seçilmelidir. Naylon, polyester gibi kumaşlar cildin sağlıklı nefes almasını engelleyerek sorunlara neden olabilir.

2. Kumaş seçiminin yanı sıra, kumaşın boyası da önemlidir. Kimyasal boyaların kullanıldığı giysilerden uzak durmalısınız.

3. Çocuk giyimlerinde önemli bir diğer konu mevsime göre kıyafet seçmektir. Çocukları soğuklardan, mevsim geçişlerinden, sıcaklardan korumak, vücut ısısını dengede tutmak gerekir.

4. Çocukların hareketlerini kısıtlamayacak, rahat edebilecekleri giysiler almalısınız.

5. Giysi alırken, kol, yaka ve bel ağızlarının sert olmamasına ve çıtçıt, düğme gibi unsurlara dikkat edilmesi gerekir.

6. Küçük parçalar içeren ve çocuk tarafından koparılma riski olan aksesuarlı ürünler tercih edilmemelidir. Çocukların yutma riski olduğundan tehlikelidir.

7. Çocukların yaşına göre değil, boyuna göre kıyafet alınmalıdır; çünkü her çocuk aynı yaşta aynı boyda olmayabilir.

8. Çocukların belleri standart olmadığından ayarlanabilir lastikli pantolonlar alınmalıdır.

9. Ayakkabı alırken ayak gelişimini engellemeyecek anatomik ayakkabılar tercih edilmelidir.

10. Çoraplarda sıkı lastikli olanlar yerinde katlanır ensek boğazlılar tercih edilmelidir.
Yazı: Çocuklarla

Çiggo Kids Türkiye’de Çocuk Giyim’de Marka

ciggokids çocuk giyimde marka
ciggokids çocuk giyimde marka


Abiye elbiseler özel günlerde ışıltınızı yansıtan ve sizi gecenin yıldızı yapan en önemli parçadır. Kadınlar o özel elbise ile girdiği ortamda fark edilmek ve beğeni toplamak ister. Işıltısıyla baş döndürmek ve şıklığıyla göz kamaştırmak isteyen kadınlar için  gibi en iyi markaların en trend abiye koleksiyonlarını bu sayfada topladık. Mezuniyet elbisesi, nişan elbisesi ve daha birçok özel organizasyonda giyebileceğiniz ve topuklu ayakkabı ile mükemmel bir kombin yaratabileceğiniz birbirinden şık abiye modelleri Çiggobebe‘de sizleri bekliyor..