Gdo Nedir? Gdolu Meyve Ve Sebzeleri Nasıl Anlarız? , Gdo hormonel dengemiz ile oynayan,bozan bir tür zehir gibi bir şeydir. Çocukların gdolu ürünleri tüketmesi ileride bir çok sağlık problemine yol açacaktır. Peki bu gdo denilen şey nedir? Gdolu meyve ve sebzeleri nasıl anlayacağız? Diyorsanız doğru yerdesiniz.

Gdo Nedir? Gdolu Meyve Ve Sebzeleri Nasıl Anlarız?
Gdo Nedir? Gdolu Meyve Ve Sebzeleri Nasıl Anlarız?

Gdo Nedir? Gdolu Meyve Ve Sebzeleri Nasıl Anlarız?

GDO NEDIR?
Gdonun açılımı Genetiği Değiştirilmiş Organizmadır. Bitki ve hayvanların bilim adamları tarafından genetik özelliğinin değiştirilip, yeni tarım ürünü yada hayvansal ürün elde edilmesidir. Meyve ve sebzede kullanım amaçları haşereye ve mevsim değişikliliğine dayanıklılığı artsın diye kullanılır.

GDOLU MEYVE VE SEBZEYİ NASIL ANLARIZ?
Gdolu ürünleri anlamak aslında çok kolaydır . Gdo olan meyve ve sebze sert olur. Mevsiminin dışında market, pazarda olan ürünler gdolu ürünlerdir. Kabukları biraz daha kaygan olup parlaktılar. Şeftali gibi meyvelerde ise tüy oranı daha azdır. Ellediğimizde yumuşak gibi gelse de ıssırdığımızda kaba ses çıkaran (hart hurt gibi) ürünlerdir.

Gdo Nedir? Gdolu Meyve Ve Sebzeleri Nasıl Anlarız?, Hormonlu ürünleri nasıl seçeriz, hormonlu ürünler nelerdir, gdo’lu ürünler hakkında bilmedikleriniz