Evde Köpek Bakımı. Evin içinde köpek bakmak oldukça zordur. Sorumluluk,ilgi istiyen bir iştir . Dışarıdan ne kadar kolay gelse de işin içindekine sormak lazım birde. Evde köpek beslemeyi düşünenler için kendi bilgilerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Benim venüs adında pitbull cinsi bi kızım var. Neden kızım diyorum çünkü köpek bana çok itici bi kelime geliyor. Bana geldiğinde 35 günlük, tam 1 avucuma sığan bebekti. Annesinden yeri ayrılan bir köpeği ilk gece yanınıza alıp yatmalısınız bunun nedeni ise annesinin sıcaklığını verebilmek ve kokunuzu almasını sağlamaktır.  Anne sütünden erken kesilmiş olan köpeklere sulu süt verilmesi gerektiği söylenir, doğru bilinen yanlışların başında gelir.

Evde Köpek Bakımı

Evde Köpek Bakımı
Sevimli yavru köpek, Resim: Google

Süt köpeği ishal yapar ne kadar az koyarsanız koyun. Ishal olduğu için vücudundan sürekli sıvı kaybolacaktır, bu ölümüne bile yol açabilir. Sulu süt yerine puppy köpek mamasını ıslatıp bekletin, bu mamayı yumuşak yapacaktır ve sindirimi kolay olacaktır.Köpek sizinle beraber yaşamaya başladı. Tuvalet eğitimini ilk 5 buçuk ay veremezsiniz istediğiniz kadar çabalasanızda beyni daha bebek beyni olduğu için kabul etmeyecektir. Halıya, yere tuvaletini yaptığında sakın bağırıp korkutmayın.

Korkarsa birdaha yaptığında siz tuvaletini görüp kızmayın diye onu yiyecektir. Bu da hastalanmasına sebep olacaktır. Buraya kadar herşey tamam 5 buçuk aylık olduğunda öyle eskisi gibi evde kafasına göre gezmesine izin vermeyin . Tasmasını takıp bir odanın kapısına bağlayın . Ağlarsa gidip yanına sevmeyin yüz vermeyin kısaca sizden yüz bulursa eğitim veremezsiniz.Çünkü köpekler bulunduğu yerin temiz olmasını ister ve kakasını oraya yapmaz . Günde 3 kere olmak üzere düzenli dışarı çıkartırsanız tabi ki . Bağlı kaldığı yere çişini yapabilir tutamadığı için ama kakasını asla yapmaz . Su tasını önünde bırakmayın yemek yedikten sonra koyun içsin kaldırın. Birde dışarıdan geldikten sonra verin. Korkmayın susuzluktan ölmez. Evde Köpek Bakımı .

Evde Köpek Bakımı
Uykucu minik köpek,Resim: Google

Köpeğiniz büyük ırksa koku sorunu olabilir. Kokuyu yok etmek için dışarıdan getirdikten sonra köpeğinizin koltuk altlarını bebek pudrasıyla pudralıyoruz. Sırtınada gül suyu döküyoruz.
Tüy dökme sıkıntısı varsa, haftada 2 kere mamasının yada yemeğinin içine 1 dış sarımsak rendelemeniz tüy dökümüne son verecektir .

Son olarak eğer canları sahipleniyorsanız,alıyorsanız kakasını yapıyo yada başka sebeplerden dolayı sokağa bırakmayınız. Onlar sizin zevkleriniz için yaratılmadı. Sadece köpekler için değil bütün canlılar için söylüyorum, köpek sizin hevesiniz için yaratılmadı, Fok balıkları,Lemurlar ve kürkü yapılan daha niceleri sırf güzel görünsün zevkiniz için yaratılmadı. Onlarda bir canlı unutmayalım.