Ev dekorasyonunda eklektik stil

Ev dekorasyonunda eklektik stil, Tasarım ya da belli bir dönem sınırlaması olmadan sevdiğiniz

Dekorasyon stillerininen zorlarından biridir belki de eklektik stil. Modern, rüstik, klasik, country veya avangard stillerden beğendiğiniz parçaları harmanlayıp, renk ve dokuları dikkate alarak stilinizi yansıtmanız gerekir. Doğru yapıldığında ‘oldukça tarz‘ olmuş diye düşünülür ve dekorasyon konusunda dahiyane olduğunuz hissini verirsiniz çevrenize. Sonuç başarılı olmadığında ise oldukça yorucu ve belki de itici bir ortam yaratmış olursunuz. Aslında oldukça gündelik olan bu stili, evlerde uygulamak, oldukça kolay ve eğlencelidir.

Odak noktanızı oluşturun

Bu dekorasyon tarzında önemli olan, hangi mekan olursa olsun dikkat çekici ve beklenmedik bir odak noktası oluşturmaktır. Örneğin sade renkli bir salonda kullanılabilecek kırmızı çiçekli modern bir lambader ya da puf, tüm mekana sıra dışı bir hava katacağından önerilir. Şeker pembesi duvarlar ya da tek duvara yapılabilecek bol çiçekli duvar kağıdı da dikkat çekici uygulamalar olacağından tavsiye edilir. Yuvarlak formlu klasik bir kanepenin yanında, keskin hatlı modern bir mobilyada bu tarzda uygulanabilen tercihlerdendir.

TAVSİYE YAZI;  Yeşilin Tazeliği ve Eviniz için Dekor Fikirleri

Naturel tonlar kullanın
Ev dekorasyonunda eklektik stilEklektik stilde uyumlu olabilmek için, farklı tarzların aynı potada eritilebilmesi büyük önem taşır. Renk seçimlerinde natural tonlardan yola çıkarak, döşeme, duvar ve zemin için renk seçilebilir. Krem, gri, siyah, kahve ve bej ile beyaz ve fildişi tonları stilde en dikkat çeken renkler olduğundan önerilir. Ayrıca, pembe ya da yeşil gibi parlak renkli aksesuarlar ile kontrast da yaratılabilir. Siz de, bu öneriler ile modern eklektik stilini ev dekorasyonunda uygulayarak, evinizde farklı bir hava oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR
İlginç Bahçe Tasarımları 2019 - Dekorasyon
Devamını oku..

İlginç Bahçe Tasarımları 2019 – Dekorasyon

Evinizin bahçesine en güzel dekorasyon arıyorsanız doğru yerdesiniz.Diyelim ki bir ev satın aldınız ve dekor için kafanız karışık bahçesine ne koysak yada ne yapsak diye düşünürken size bu haberimizden bahsedelim biraz, Evinize en iyi dekorları vermenizde yardımcı olacağız.
Devamını oku..