Birçok kadının şikayetçi olduğu karın bölgesinde fazla yağlanma sorununun yok edilip fit bir görüntüye kavuşulması aslında çok zor değil. Vücudun merkezi olan karın bölgesinin güzel görünmesi bütün vücudun görünümünü doğrudan etkileyecektir. Bu yazımızda, en kolay karın egzersizleri önerileri sunulacaktır.

  • Yere sırt üstü uzanılır ve yerle 90 derece açı yapacak şekilde bacaklar dizden kırılmadan havaya kaldırılır. Kalça bacaklarla birlikte bir miktar havaya kaldırılarak bu şekilde bir süre beklenir ve az önce belirtilen başlangıç pozisyonuna geri dönülür. 15-20 defa uygulanır.
  • Yere sırt üstü uzanılır ve bacaklar dizden kırılarak havaya kaldırılır. Daha sonra kalçayla birlikte bacaklar havaya kaldırılır ve diz alın bölgesine doğru varılabilecek en yakın noktaya kadar çekilir, bu şekilde bir süre beklendikten sonra ilk duruma dönülür. Bu egzersiz de 15-20 defa tekrarlanır.

Yukarıda belirtilen bu egzersizler en kolay karın egzersizleri arasındadır. İstikrarlı bir şekilde her gün 15 dakika ayrılarak devam edilirse, karın bölgesini sıkı bir görüntüye kavuşturacaktır.