Dudaklarda bulunan ölü derinin atılmasını sağlayan dudak peelingi dudaktaki ince çizgilerin de görünümü azaltır. Bu ise dudak makyajının daha güzel görünmesini sağlar. Bununla birlikte dudak peelingi uygulanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Dudak peelingi uygulaması 1 haftadan az sıklıkta yapılmamalıdır, çünkü dudak peelingi çok sık uygulandığında dudakların yıpranma riski vardır.

Evde Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Birçok uygulama gibi dudak peelingi uygulaması da evde rahatlıkla ve etkili biçimde yapılabilir. Hem ucuz maliyetli, hem kolay hem de pratik olan evde dudak peelingi hazırlamak için birkaç tarif aşağıda sıralanmıştır.

  • 1 çay kaşığı toz şeker ile 1 çay kaşığı bal iyice karıştırıldıktan sonra dudaklara masaj yaparak uygulanır. Birkaç dakika beklenir ve daha sonra az bir miktar zeytinyağı sürülerek dudakların yağı iyice emmesi için beklenir.
  • Herhangi bir malzemeyle uğraşmak isteyenler için ise yalnızca yumuşak bir diş fırçasını ıslatarak dudaklara yuvarlak hareketlerle uygulamak da dudak peelingi için bir diğer alternatiftir.

Video Anlatımını: Merve Özkaynak, Kanalından izleye de bilirsiniz, aşağıda ki video da o videolardan bir tanesi.