Doğum Kontrol Hapları Hakkında Bilinmeyenler

DOĞUM KONTROL HAPININ YAN ETKİSİ VEYA RİSKLERİ NELERDİR?
DOĞUM KONTROL HAPININ YAN ETKİSİ VEYA RİSKLERİ NELERDİR?

Doğum Kontrol Hapları Hakkında Bilgiler , Doğum Kontrol Hapları Hakkında Kadınlarımızın Bilmedikleri

O doğum kontrol hapları geliyor bu yüzden onlar hakkında havayı temizlemek yardımcı olmak için profesyonel bir doğum uzmanı ve jinekolog Dr. Premitha Damodaran‘ın Bilgilerini Kadınlarımıza Sunuyoruz !

1.Doğum kontrol hapları Kilo Yapar mı.

Doğum kontrol hapları, geleneksel kilo ile ilişkilidir. Yaşlı hap kadın beş ila 10 yüzde bir kilo sorunu var. En iyi şekilde, ostrojenın dozu (yüksek doz, daha çok ağırlık) ve projestinin türü sağlamaktır. Ağırlığının çoğunu su tutma nedeniyle olabilir. PROGESTİN sadece hap ya da enjeksiyon döken zor olabilir daha kilo alımı neden.
Doğum Kontrol Hapları Hakkında Bilinmeyenler
“Yeni hapları östrojen düşük dozlarda var, böylece kilo alma şansı düşüktür. Drosperinone gibi yeni progestin su tutma artış yok ve böylece hiç kilo artışı hapı olarak teşvik edilmektedir. ”

DOĞUM KONTROL HAPI NEDİR? – NASIL KULLANILIR

2.Doğum Kontrol Hapı Kullandıktan sonra Çocuk sahibi olunabilİnir mi?

“Tam tersine, oral kontraseptif hamile önce düzensiz döngüleri düzeltmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Haplar bir sorun neden olabilir tek nedeni zamanlarda, hap durdurma normal dönemlere dönüş bazen altı ay gecikebilir olduğunu. Ancak, bu olay insidansı az beş yüzde bir. Bir Zaten o zaman oldukça verimli olarak hap durdurduktan sonra aylık hamile alabilirsiniz. ”

TAVSİYE YAZI;  Kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri ve tedavisi
Doğum Kontrol Hapları Hakkında Bilinmeyenler
Doğum Kontrol Hapları Hakkında Bilinmeyenler

3.Doğum Kontrol Hapları Kanser Riski Taşır mı?

Meme kanserine yakalanma Bir kadının risk onun doğal hormonlarla ilişkili bazıları birçok faktöre bağlıdır. Bazı çalışmalar rakamlar meme kanseri riskini artıran 10 yıldır oral kontraseptif kullanımı alıntı ile, örneğin oral kontraseptif olarak eksojen östrojenler (dış östrojenler) uzun süreli kullanımı ile hafif, yüksek risk göstermiştir. Ancak, diğer çalışmalar hiçbir risk artışı göstermiştir. Oral kontraseptif durdurulur kez Üstelik bu risk normale döndü gelir.

“Kullanım Bir yıl içinde, yumurtalık kanseri riski yüzde 10 oranında ve yüzde 50 beş yıl içinde düşer. Benzer şekilde, endometriyal kanser Aso riskinin kullanımı uzun yıllar düşer. ”

4.Doğum Kontrol Hapı Neden Kullanılır

“Bilinen hiçbir dernek kullanım yıllar bakılmaksızın oral kontraseptif ve doğum kusurları arasında bulunmuştur, doğum tipi ise hap kapalı hamile. Hiçbir yıkama aşımı süresi hamile kalmadan önce gerekli “dedi.

TAVSİYE YAZI;  Bir Kadın Kaç Kilo Ruj Yer?

Kaynak: femalemag.com

Total
Shares
2 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR