Sağlıklı büyüyen çocuğunuza hayvan dost edinmesini isterseniz bir kedi seçe bilirsiniz, kedi dostluğu ile büyüyen çocukların gelişimlerinde çok büyük fayda olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

Küçük çocuklar için daha güvenli oldukları için pek çok evde beslenen ev hayvanı, kedidir. Kuşkusuz, huysuz bir kedi, düşüncesiz bir eli tırmıklayabilir; ama çoğunlukla, bir çocuk için ev kedisi, bebek ya da küçük çocuk onu rahatsız ettiğinde ona zarar vermek yerine, koşup uzaklaşmayı yeğler.

Kediler Nankör müdür?

Çocukların Gelişimi İçin Kedi Dostlar
Kediler Nankör müdür?

Çoğunlukla, kedilerin insana pek yaklaşmayan, bencil ve nedense nankör hayvanlar olduklarına inanılır. Oysa bu nitelendirmeler, için hiç doğru değildir; yani kediler nankör değildir. Bir yavru kedi gereken özeni gösterilir, gerektiği gibi beslenir, hoşlanacağı şekilde gırtlağı, kulakları kaşınır ve sırtı okşanırsa zaman içinde gayet sevgi dolu yetişkin bir kediye dönüşür.  Böyle yetişmiş bir kedi, bebek veya küçük çocuk için çok büyük bir keyif kaynağı olur. Ufak bir ip yumağını çekerek kedinin peşinden koşmasını sağlayan bir çocuk, eğlence dolu dakikalar geçirecektir. Bununla birlikte, kedilerin her ne kadar nankör olmasalar da ilgiyi çok sevdiklerini ve kimi zaman çocuğu bir rakip olarak görebileceklerini de göz ardı etmeyip ona göre davranmak gerekir.

Dikkat: Evinizde besleye bileceğiniz ve çocuğunuza gerçek dost olmasını isteyeceğiniz kediyi bir petshop mağazasına giderek temin ede bilirsiniz, sağlıklı bir kedi almanızı şiddet ile öneririz,bu işlemi yaparken çocuğunuz yanınızda olması gerçekten size + katacaktır, çünkü görerek satın almak adettendir, çocuğunuzun sağlığı için lütfen evcil kediler alın. Hayvanlar alemini en güzel tanımanızda size yol gösteren benimhayvanim.com sitesini ziyaret etmenizi öneriyoruz, hayvan sağlığı,kedi nasıl beslenir,köpek nasıl beslenir,akvaryum balıkları hakkında da detaylara ulaşa bilirsiniz.