Çocuk Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Hayatın en önemli aşaması olan çocukluk ne kadar canlı, ne kadar özgür ve ne kadar oyunlarla dolu olursa hayatı o yönde olumlu şekilde etkiler. Bu yüzden çocuğun hayatının bir bölümünü geçireceği odasının da bir o kadar eğlenceli ve güzel şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Öncelikle, çocuk odası için dekorasyon fikirleri arasında odada küçük de olsa bir kitaplık bulundurulması çocuğun hayatında kitapların önemli bir yer tutması için gereklidir. Odanın aydınlık olması, renk olarak açık, ferah ve canlı renkler seçilmesi de ayrıca önemlidir.

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız çocukları ilgi alanları bebekler, mutfak oyuncakları, küçük ev aletlerinden oluşan oyuncaklara bayılırlar. Bu yüzden, kız çocuk odası dekorasyonu için bunları içeren pembe ev şeklinde tasarlanmış bir oyuncak kutusu, yataklarının üstüne cibinlikler, kalp şeklinde bir yatak başlığı gibi fikirler önerilebilir.

Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu

Erkek çocukları için ise araba şeklinde yataklar, sevdiği kahramanların 3 boyutlu duvar kağıtları, odanın uygun bir köşesine konulacak küçük bir kale ya da basket potası erkek çocuk odası dekorasyonu için önerilenler arasındadır.

TAVSİYE YAZI;  Hayallerinizi süsleyecek tek katlı 10 ev

 

Total
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR
İlginç Bahçe Tasarımları 2019 - Dekorasyon
Devamını oku..

İlginç Bahçe Tasarımları 2019 – Dekorasyon

Evinizin bahçesine en güzel dekorasyon arıyorsanız doğru yerdesiniz.Diyelim ki bir ev satın aldınız ve dekor için kafanız karışık bahçesine ne koysak yada ne yapsak diye düşünürken size bu haberimizden bahsedelim biraz, Evinize en iyi dekorları vermenizde yardımcı olacağız.
Devamını oku..