En son ne zaman bir check-up aldın? Eğer bir rutin sağlık değerlendirmesi için gitti son kez hatırlayamıyorum yapamıyorsanız, o zaman en kısa sürede biri için kaydolmak gerekiyor. Bir doktor vücudunuzun rutin testler izin avantajı ona ya ona da hayatı tehdit eden hale gelmeden önce uzun bir sorunu tespit etmek fırsatı verecektir olmasıdır.

O Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar (CYBH) gelince, insanlar onlara bir STD sahip ihtimaline işaret tüm işaretleri görmezden yol açar, onları alamıyorum inanmak eğilimindedir. Bu cehalet, büyümek, geliştirmek ve yaşamı tehdit edici olmaya hastalık yeterli zamanı verir, henüz yeterince erken ilgiyi eğer yandan dışarı gitti asla olurdu.

Bu makalede, bir birey o onlardan acı olduğunu bilmeden olabilir CYBH ile ilgili. Burada bazı cinsel yolla bulaşan bir kaç yıl için hiç belirti veya semptom gösteren ve sonuç olarak hastaların herhangi bir özel kaygıları olmadan normal hayatlarını yaşıyorlar. Diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar, taşıyıcı canlı olduğunu ve eninde sonunda ise sadece tesadüfen tespit edileceği dönemde herhangi bir belirti görünmüyor.Yine de diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar kolayca enfekte insanların sahip oldukları tüm soğuk algınlığı ya da basit bir hastalık olduğunu varsaymak için yapım, son derece hafif belirtiler var.

Bir STD belirtileri vardır ya da değil, en kısa sürede bir şey şüpheli olarak tıbbi bir uzmana ziyaret etmek çok önemlidir. Eğer orada kaşıntılı düşünüyorsanız, cinsel ilişki sırasında ağrı İdrar ya da deneyim ağrı var, aşağıdaki cinsel yolla bulaşan hastalıklar herhangi biri için kontrol edilmesi için hastaneye gitmek gerekir, keep coming back bazı döküntüleri veya topaklar dikkat edin

10. Trichomoniasis

Cinsel Yolla Bulaşan 10 Farklı Hastalık
10. Trichomoniasis

Eğer Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’ne göre, Trichomoniasis en yaygın tedavi edilebilir olduğunu STD olduğunu biliyor muydunuz? Artık biliyorsun. Bu STD hastanın hücrelere tutunmasını ve daha fazla hücre bozulması neden olabilir yeteneğine sahiptir Trichomonas vaginalis adlı bir parazit sebep olur.

Bu STD hakkında ilginç bir şey o var herkes birisi bile o has it bilmeden yıllarca onunla yaşayabilir, yani belirtiler gelişir olmasıdır. Aslında, çoğu erkek pek belirtileri gelişebilir ve çoğu sadece kendi cinsel ortakları tedavi için gittiğinizde onlar buna sahip bulmak.

Onlar var bilmeden yaşamak kadar şanslı olmayanlar için, onlar, peniste boşalma ve idrara çıkma, hafif penil taburculuk sonrası yanan tahrişe tahriş geliştirmek ve kadınlar için, kötü kokulu vajinal akıntı.

9. Enfeksiyöz Mononükleoz

Cinsel Yolla Bulaşan 10 Farklı Hastalık
9. Enfeksiyöz

Enfeksiyöz mononükleoz EBV (Epstein-Barr virüsü) neden olduğu son derece bulaşıcı bir hastalıktır. İnsanlar genellikle kısa mono olarak bu hastalığa bakın ve öncelikle tükürük alışverişi yoluyla başka bir bireyin yayılır.

Bu tespit edilmeden önce kendi sistemlerinde EBV antikorları var çoğu yetişkin ileri enfeksiyona karşı bağışıklık olsa bir birey, dört ile sekiz hafta süreyle kendi sisteminde bu virüs olabilir.

Bu hastalığın belirtileri boğaz ağrısı, ateş, şişmiş lenf düğümleri ve yorgunluk bulunur ve bu nedenle daha az ciddi durumlar veya hastalık için kolayca karışabilir. EBV ayrıca vajinal, penis ve serviks salgılarının, hatta cinsel ilişki yoluyla bulaşan olabilir delil mevcuttur.

8. Bağırsak Paraziter Enfeksiyonlar

Cinsel Yolla Bulaşan 10 Farklı Hastalık
8. Bağırsak Paraziter

Bağırsak parazit enfeksiyonları fekal madde üzerinden iletilen STD türüdür. Fekal olsun biz yemek ve bağırsak parazitleri tarafından kirlendiği zaman kolayca başka bir bireyden geçebilir bulaşıcı parçacıkların milyarlarca taşıyabilen gıdalardan kalan budur.

Virüslü bir anüs anüs ile uğraşırken insanlar koruyucu önlemleri almak için çok önemli olduğunu neden bulaşmamış birey, temas sonrası Bağırsak parazitleri, bir kişiden diğerine taşıyabilirsiniz.

Kimin bağırsaklar bu tehlikeli parazitler liman insanlar herhangi bir belirti sergilemek olmayabilir, ama onlar bulantı, karın ağrısı, ishal ve kusma geliştirmeye başlamak istiyorum eşleri bulaşabilir. İnsanlar genelde bu işaretleri görmezden ve onlar STD yok sanki yaşıyor.

7. Molluscum Contagiosum

Cinsel Yolla Bulaşan 10 Farklı Hastalık
7. Molluscum

Molloskum kontagiosum denilen virüs gibi çok samimi cilt-cilt teması olarak, seks yoluyla ya da cinsel olmayan yollarla başka bir kişiden diğerine bulaşabilir.

Bu STD doktorlar her yıl yeni enfeksiyonların yüzbinlerce tespit ile, cinsel yönden aktif insanlar arasında çok yaygındır. Havlu ve giysi paylaşımı da birisi yukarıdaki virüsü alma yol açabilir.

İnsanlar bile virüslü bir birey genital bölgelerde siğil benzeri büyümeleri olabilir ama bu STD olduğunu bilmeden yaşayabilir. Prezervatif onun yayılmasını önlemede hiçbir etkisi çok az olacak anlamına STD iletilmesine bu büyümeleri büyük olasılıkla kurşun ile temasa geçin.

6. Sitomegalo virüs

Cinsel Yolla Bulaşan 10 Farklı Hastalık
6.sitomegalo

Sitomegalovirüs (CMV) çok iyi her beş Amerikalıdan yaklaşık dört ile, Amerika Birleşik Devletleri ve dünyada en sık görülen CYBH olabilir bu STD taşıyıcısı olduğu söyleniyor. Ancak, tüm enfekte kişilerin yarısından cinsel ilişki dışındaki yollarla virüs var ve onlar ergenlik önce aldım.

Bu STD var İnsanlar bunun belirtisi gösteriyor, ama işaretler vardır durumlarda, herhangi bir alarma neden çok hafiftir. Enfekte birey hamile ya da büyük ölçüde onun bağışıklık sistemini tehlikeye olan bir durumu var, bu STD herhangi bir endişe olmalıdır tek zamandır. Bu durumlarda taşıyıcı ciddi yorgunluk, kas ağrıları, ishal, nöbet, körlük yaşayabilirsiniz ve hatta komaya iniş yapabilecek.

5. Donovanosis

Cinsel Yolla Bulaşan 10 Farklı Hastalık
5.donavanosis

Donovanosis Klebsiella basil granulomatis neden olduğu ve bu kişinin genital bölge veya mukozaları, anüs ve kasık etkileyen bir STD.
Bu hastalık enfekte alanı çevreleyen deriyi yok, ve ülserlere sebep olabilir. Bazı insanlar ciddi yan etkiler olmaksızın bu hastalıkla yaşamak mümkün olsa da, Donovanosis muzdarip insanların çoğu topaklar ve kırmızı yaralar geliştirmek ve daha sonra kanamaya başlar.

Bu hastalıktan gelişir boğaz daha hızlı ve daha uzağa diğer bakterilerin yardımıyla bile yayılır ve çok ağrılı alabilirsiniz. Tedavi edilmediği takdirde daha da komplikasyonlara neden olabilir. Bu durum antibiyotik kullanımı ile kolaylıkla tedavi edilebilir

4. Chlamydia

Cinsel Yolla Bulaşan 10 Farklı Hastalık
4.chlamydia

Chlamydia bugün gelişmiş ülkelerde bilinen en yaygın cinsel yolla bulaşan biridir ve olumsuz hem erkek hem de kadınları etkiler. Daha fazla değil, bu STD muzdarip insanlar erken aşamalarında özellikle onlar, ona sahip olduğunu bilmiyorum çünkü bu listede Chlamydia dahil edilmesi olduğunu.

Semptomların olmaması yeterince erken yeniden enfekte almak ve bilmeden başkalarına bulaşmasını insanlara yol açar. Vücutta bir süre sonra, Chlamydia bir kadının üreme sistemine zarar verebilir ve idrar yapma sırasında hem erkek hem de kadınlarda ağrılı yanma hissi neden olur.

Tedavi ciddi zararlara neden olmuştur önce tatbik edilmesi ihtiyacı olsa bir doktor kolayca bir antibiyotik ile Chlamydia tedavi edebilir.

3. Genital Herpes

Cinsel Yolla Bulaşan 10 Farklı Hastalık
3.genital hapers

Herpes simpleks tip 1 ve herpes simpleks tip 2 genital herpes neden iki virüslerdir. Bunu orada en yaygın cinsel yolla bulaşan biri haline ABD’de 14 ve 49 yaşları arasında bir ila altı her kişi bunu STD sahip olduğunu keşfetmek için sürpriz olacak.

Bireyin genital bölgede küçük kabarcıklar veya yaralar geliştirmek veya idrar yaparken kaşıntı ve ağrıyı geliştirmek, ancak tetiklenen kadar belirtiler genellikle uykuda ve pasif kalabilir. Insanlar Yukarıdaki belirtiler göz ardı ve kabarcıklar veya ağrı endişelenecek bir şey yok, STD ile yaşayan ve bu konuda bilmeden onları yol açabilecek bir durum olduğunu varsaymak mümkündür.

2. Belsoğukluğu

Cinsel Yolla Bulaşan 10 Farklı Hastalık
2. belsoğukluğu

Belsoğukluğu gonokok ya da Neisseria gonorrhoeae denilen bakterilerin neden olduğu bir STD ve yaygın olarak anılır bu STD acı bir kişi kendi üreme organlarından kalın yeşil veya sarımsı akıntı üretecek “Clap.”; o idrar yaparken ağrıya neden ve tedavi edilmediği takdirde kısırlığa yol açabilir.

Bu listedeki gonore üzerinde içerme bir bütün enfekte erkeklerin onuncu ve tüm enfekte kadınların% 50’nin üzerinde bu hastalığın herhangi bir belirti ve semptomları görünmüyor gerçeği kaynaklanmaktadır. Bu onlar hasta olduğuna dair hiçbir fikrim yok bu STD ile dünyada bu kadar çok insan var demektir.

1. Frengi

Cinsel Yolla Bulaşan 10 Farklı Hastalık
1. Frengi

Treponema pallidum frengi neden bakteridir. Hemen hemen her zaman diğer ciddi sağlık sorunlarının yanı sıra, ölü doğum ya da düşüklere neden olduğu Sifiliz kolayca orada hamile bir kadın olabilir en kötü cinsel yolla bulaşan biri olarak sevk edilebilir.

Eğer buna sahip farkında olmadan erken aşamalarında yıllarca yaşamak çok kolaydır, çünkü bu tehlikeli STD bu listede yer almaktadır. Görürdünüz Tüm bireysel genital bölgelerde ya da iyi o zaman bu dönemden sonra kaybolur altı hafta, kadar sürebilir ağız çevresinde ağrısız yaralar vardır.

Bu hastalığın ikinci aşaması da genital bölgelerde veya yamalı saç dökülmesi döküntüleri, bu grip gibi görünecektir, çünkü birileri paniğe neden olmaz. Ancak, işler ısınmaya başlar nerede Üçüncü aşama ise, ve sonuç ciddi kalp rahatsızlıkları, körlük, felç ya da birileri ölmek istiyorum yapmak için yeterli bulunmaktadır.

Kaynaklar: therichest.com mayoclinic.org,