Web sitemizi kullanarak çerezlerimizin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Sizlere kolaylık sağlamak adına, çin takviminde çin yaşına ihtiyaç duyulmaktadır. Çin yaşınızı alttaki kısma doğum tarihinizi girerek öğrenebilirsiniz. Kolay ve başarılı bir takvim ile kolaylıkla çin yaşınızı hesaplayabilirsiniz…

Çin Takvimi en erken 18 yaş ve en geç 45 yaşındaki kadınların bebeklerinin cinsiyeti hakkında bilgi edinebilmesini sağlamaktadır. Takvimde sol tarafta 18’den başlayarak 45’e kadar devam eden sayılar, üst tarafta ise Ocak ve Aralık arasındaki aylar yer almaktadır. Annenin yaşının ve gebeliğinin başladığı ayın kesiştiği bölgede bebeğinin hangi cinsiyette olduğu yazmaktadır. Bununla beraber Çin Takvimi yönteminde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Mart ayında ve sonrasındaki aylarda doğan kadınların yöntemden yararlanırken yaşlarına 1 yaş daha eklemesi gerekmektedir. Ocak veya Şubat ayında doğan kadınların ise daha farklı bir yöntem izlemesi gerekmektedir. Öncelikle doğduğunuz yıla ait Çin yılı başlangıç tarihini öğrenmelisiniz. Doğum tarihininiz Çin yılı başlangıç tarihinden sonraysa yaşınıza 1 yaş daha eklemeniz gerekmektedir. Eğer doğum tarihiniz Çin yılı başlangıç tarihinden önceyse yaşınıza 2 yaş eklemelisiniz.

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme Nasıl Yapılır

Çin Takvimime Göre Hamile Kaldığınız Ayı Hesaplama
Çin yaşınızı hesapladıktan sonra, hamile kaldığınız ayı belirlemek için alt kısımda bulunan hesaplama alanını kullanabilirsiniz. Size Kolaylık olması için çok ama çok kolay yolda hamile kaldığınız ayı hesaplayabilirsiniz.

Çin Takvimi Nasıl Kullanılır.
Bu tarih farklılıklarının sebebi Çin’de Miladi Takvim kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. Arada 1 aylık bir farklılık bulunması sebebiyle Çin Takvimi yönteminden yararlanmak isteyenlerin öncelikle kendi doğum yılını ve ayını Çin yılı üzerinden bulması gerekmektedir. Örneğin 22 Eylül 1991 tarihinde doğan bir kadının Çin yaşı 23’tür ve ocak, şubat, mart, mayıs, haziran, ekim, kasım aylarında erkek bebeği, nisan, temmuz, ağustos, eylül ve aralık aylarında ise kız bebeği olması beklenmektedir.  Bu yöntem yalnızca cinsiyet öğrenmek için değil cinsiyet belirlemek için de kullanılmaktadır. Özellikle kız veya erkek çocuğunun olmasını isteyen kişiler de bu yöntemden yararlanmaktadır. Bilimsel bir yöntem olmasa da pek çok kişi bu takvimden yararlandığını ve sonuçların doğru olduğunu söylemektedir. Yüzyıllardır kullanılan bu yöntemin, milyonlarca doğum sonucundan elde edilen istatistik bir veri bütünü olduğu savunulmaktadır.

Çin Takvimi ile Bebeğin Cinsiyetini Belirleme

Çin Takvimi Cinsiyet Belirleme
Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Çin Takvimi Hesaplama

Çin takvimi ülkemizde yaygın olarak anne adaylarının doğacak çocuklarının cinsiyetini tahmin etmede kullanılan bir yöntemdir. Batıl bir inanç olsa bile pek çok anne adayı doğacak çocuklarının cinsiyetini hemen öğrenmek için bu takvime bakarak tahminde bulunmak istemektedir. Bu takvim dayanağını anne adayının kaç yaşında hamile kaldığından ve hangi ayda hamile kaldığından almaktadır. Herhangi bir bilimsel yönteme dayanmaz ve sadece eğlence amaçlı kullanılmaktadır. Söylenenlere göre bu takvimi kullanarak yapılan takvimlerin doğruluk oranı %70 ile %90 arasında değişmektedir. Ancak yine de hiçbir dayanak olmadan yapılan cinsiyet tahminleri de iki seçenek olduğu için %50 doğruluk payı vardır. Yani bu takvimin de doğruluğu bir batıl inançtan öteye gitmemektedir. Yine de anne adayları için daha çocukları ultrasonda bile gözükmeden cinsiyetleri hakkında tahmin de bulunmayı sevmektedir. Böylece belki de doğacak çocukları için çok önceden hazırlıklar yapmaya başlamak istemektedirler. Ülkemizde kullanımı çok eski olmasa da pek çok Uzakdoğu ülkesinde yaklaşık olarak 700 yıldır kullanılmaya devam edilmektedir.

Çin Takvimiyle Bebek Cinsiyeti Tahmin Etme

Eğer siz de Çin takvimi kullanarak doğacak bebeğinizin cinsiyeti hakkında tahminde bulunmak ya da Çin takvimine çok güveniyorsanız bu takvime göre hamile kalacağınız ayı belirlemek istiyorsanız, birkaç kısa hesaplama ile sonuca kolayca ulaşabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken Çin takvimine göre yaşınızı belirlemek olacaktır. Miladi takvimden biraz daha farklı olan bu takvimde yaşınız da farklı olmaktadır. İlk olarak bakmanız gereken şey doğdunuz yılda Çin takvimi başlangıç tarihinin ne zaman olduğunu öğrenmektedir. Eğer başlangıcından sonra dünyaya gelmişseniz yaşınıza bir yaş, ancak başlangıcından önce dünyaya gelmişseniz de yaşınıza iki yaş eklemeniz gerekmektedir. Bu elde ettiğiniz sonuç sizin Çin takvimiyaşınıza denk gelmektedir. Daha sonra yaş, ay ve bebek cinsiyeti tablosuna bakmanız gerekmektedir. Bu tabloda da Çin takvimi yaşınız ile hamile kaldığınız ayın birleştiği noktada bebeğiniz hangi cinsiyette olacağı ile yapılmış tahmini görebilirsiniz. Eğer bu hesaplamaları yapmak ile uğraşmak istemiyorsanız da pek çok internet sitesinde otomatik olarak yapılan tahminlere de göz gezdirebilirsiniz. Bu hesaplama yönteminde de tek yapmanız gereken doğum tarihinizi girmek olacaktır.

Çin Takviminin Diğer Kullanım Alanları

Günümüzde yaygın olarak sadece cinsiyet tahmin etmede kullanılmış olsa da kökleri çok eskiye dayandığı için Çin takvimi pek çok farklı şeyleri tahmin etmede de kullanılmıştır. Eski Çin İmparatorluğunun ilk zamanlarında bile karşılaşabileceğiniz bu takvim o zamanlar kâhinler tarafından kısa ya da uzun sürede meydana gelecek olaylar hakkında kehanetlerde bulunmak için ve insanlar arası ilişkilerin nasıl bir yol izleyeceği hakkında tahminlerde bulunmak amacıyla kullanılmıştır. Ancak bazı imparatorlar bu kehanetlerin halkın üzerinde çok fazla etkisi olduğunu düşünerek zaman zaman Çin takvimini yasaklamışlardır.

Ayrıca cinsiyet hesaplama olarak bir de Rus Takvimi seçeneği mevcuttur, Rus Takvimi ile de bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Çin Takvimine Göre; 21 Yaşında hamile kalan bir anne adayı, ocak ayında hamile kalır ise bebeğinincinsiyetinin Erkek olma olasılığı çok yüksektir. Ancak diğer 11 ayda bebek cinsiyetinin Kız olma olasılığı daha yüksektir.

Hayırlı Uğurlu olsun..