Bebek ve çocukların zeytinyağı içmesi gerektiğini çoğu organına faydalı olduğunu söyleyen Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, zeytinyağı kullanımının çoğalmasının gerektiğini önemle söyledi.

Karatay, şöyle dedi : Zeytin yağı en sağlıklı meyve suyudur. Zeytin yağı hemen hemen anne sütüyle aynı niteliktedir. Çünkü anne sütündeki bir çok vitaminin çoğu zeytin yağında mevcuttur. Tabi katkısız ve doğal zeytin yağından bahsediyorum. Zeytin yağı biz yetişkinlere dahi sunduğu bir ana sütüdür aslında. Çocuklarınıza da zeytin yağı verebilirsiniz anne sütü ile arasındaki tek fark anne sütünde hayvansal kolesterol, zeytin yağında ise bitkisel kolesterol vardır.

Bebeğinize Çocuğunuza zeytinyağı İçirebilirsiniz

Zeytinin yeşil yaprağında kolesterol var olmasa o yaprak olmazdı. Şeker ve kolesterol her ikisinde de var. Zeytin yağını meyve suyu olarak içebilirsiniz. Bebeklerinize de gönül rahatlığıyla içirebilirsiniz. Bebeklerin biberonlarının içine veya bebek mamalarının içlerine bir küçük çay kaşığı zeytinyağı koyabilirsiniz. Bebeklerin gaz çıkarması kolaylaşır rahat uyur büyümesi de hızlanır.

Kaynak: kadinvekadin.net