Çabuk Kırılan Tırnaklara Zeytinyağlı Bakım. Hem çabuk kırılan zayıf tırnaklarınızı güçlendiren hem de badem yağı ve zeytinyağının bileşimiyle ellerimizi yumuşacık yapan zeytinyağlı bakımı evinizde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

Bakımlı kadınlar, biz kadınlar her zaman bakımlı olmak ruhumuza işlemiş durumdur çocukluktan gelen bu alışkanlık yıllar geçse de vazgeçilmezimizdir. Tabi ne kadar dikkatli olursak olalım illaki bir aksilik çıkar önümüze o aksiliklerden sadece bir tanesi tırnaklarımızın zamansız ve kırılması elbette bu durum o kadar çok can sıkıcı bir hal olabiliyor, ama bununda doğal yöntemler ile çaresi olduğunu unutmayalım, zeytin yağı doğal tırnak bakımı, nasıl uygulanır hemen aşağıda yer almakta. Ayrıca tırnaklarınızı yemek olarak görüyorsanız okuyun.

Çabuk Kırılan Tırnaklara Zeytinyağlı Bakım

Çabuk Kırılan Tırnaklara Zeytinyağlı Bakım
Çabuk Kırılan Tırnaklara Zeytinyağlı Bakım. Görsel; Google.com.tr

Zeytinyağı ile tırnak bakımı; Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki zeytinyağı oldukça iyi bir nemlendiricidir. Bu özelliğinden dolayı saç ve cilt bakımında sıklıkla kullanılmaktadır. İşte bu özelliğinden dolayı, kırılan veya yıpranan tırnakları onarmak için de kullanılır. Üstelik yapmanız gereken çok basit. Tırnak etlerine ve tırnaklar zeytin yağı damlatıp, hafifçe masaj yapabilirsiniz. Diğer yandan yatmadan önce bir kaseye zeytin yağı koyup, tırnaklarını batırabilirsiniz. 5 dakika tutup temizlemeniz yeterli. Haftada 1 zeytinyağı ile yapacağınız bakımlar tırnakları güçlendirecektir.

Malzemeler
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı badem yağı
10 damla kadar limon suyu

Hazırlanışı
Bütün malzemeleri bir kasede iyice karıştırdıktan sonra tırnaklarınıza ve parmak uçlarınıza masaj yaparak sürün. Yaklaşık yarım saat beklettikten sonra bir pamuk yardımıyla fazlasını alın. Sonrasında ellerinizi iyice ovuşturun ki cildiniz kalan hafif yağlı karışımı emmesini bekleyiniz.

Not: Bu kürü haftada bir kez uygulayabilirsiniz.