Bıngıldağın erken kapanması, Bıngıldağın nedir,Bıngıldağın hastalık mıdır, Bıngıldağın çaresi nedir, Bıngıldağın neden erken kapanır, Bıngıldağın çözümleri nelerdir gibi sorularınıza kesin cevapları sizler için Doç.Dr.Ekici’nin kadınvekadın için yapmış olduğu röportaj ile detaylı bilgileri bula bilirsiniz.

Bıngıldağın erken kapanmasının çocuk nörologlarının çok sık karşılaştığı bir durum olduğunu belirten Çocuk Nörolojisi Uzmanı Doç. Dr. Barış Ekici, bu durumun çok da fazla endişe edilecek bir durum olmadığını söyledi.

Ön bıngıldağın normalde 4 ile 18 ay arasında kapandığını belirten Doç. Dr. Barış Ekici, ön bıngıldağın erken kapanmasının birçok nedene bağlı olabileceğini belirtti; beslenme şekli veya genetik nedenler gibi…

Önemli olan baş çevresinin ayına uygun gelişimi

“Burada önemli olan; bıngıldağın erken kapanması değil baş çevresinin ayına uygun gelişim gösterip göstermediğidir” diyen Doç. Dr. Ekici, “Bıngıldak kapansa bile kemikler birbirine tam yapışmadığı için arada hala büyüme mesafeleri oluyor ve baş çevresi büyümeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

Doç. Dr. Ekici
Doç. Dr. Ekici

Haberin detaylarını orjinal sitesinden de ulaşa bilirsiniz.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net