1. Illa ki astral seyahatı duymuşsunuzdur. Astral seyahatı kısaca anlatacak olursak beden dışı deneyimdir. Bilinçli veya bilinçsiz olarak yapılabilir. Bilinçsiz şekilde yapılan astral seyahatler, dış uyarıcılara maruz kalınması yüzünden kesintiye uğrar. Ancak astral seyahat nedir, nasıl yapılır gibi konularda bilgi ve doğru yönlendirme ile ruhla bağları koparmadan mistik, biraz da otantik, hatta çağlar ötesi bir yolculuk mümkün olur. Bugün siz sevgili okuyucularım için astral seyahat hakkında 7 minik bilgi hazırladım . Isterseniz başlayalım.
  1 – ASTRAL SEYAHAT NEDIR ?
  Astral seyahat ruhun bedeni bir süreliğine terk ederek,düşünce hızıyla başka bir boyuta geçmesidir. Astral seyahatte ruh bedenden daha farklı bir boyuta hareket etmektedir. Astral seyahatte, ruhun seyahati düşünce hızında gerçekleşmektedir. Astral seyahatte,ruh gittiği yerleri gözlemleyebilir. Bu süreç zarfında ruh; zaman,mekân ve fiziksel bedenin sınırlarından bağımsız olarak hareket eder.
  2 – ASTRAL SEYAHATİ KİMLER GERÇEKLEŞTIREBİLİR?
  Bazı insanlar doğuştan astral seyahat yeteğine sahiptir yada astral seyahate yatkındır. Bu tür insanların astral seyahat deneyimi yaşamaları oldukça kolaydır. Kendilerini kolayca motive edebilirler ve astral seyahat deneyimini yaşayabilirler. Fakat bu yeteneğin doğuştan gelmesi yada yatkın olunması önemli bir etken değildir. Doğru teknik ve uygulamalar ile astral seyahat deneyimi yaşamak mümkündür.
  3 – ASTRAL SEYAHAT NASIL GERÇEKLEŞİR?
  Amerika Birleşik Devletleri’nin askeri alanda kullanılmak üzere astral deneyimler üzerinde yoğun çalışmalar yaptığı bilinmektedir. Bu çalışmalar neticesinde astral seyahat üzerinde bir çok teknik geliştirilmiştir. Bu teknikler yardımıyla ruhun bedenden ayrılma işlemi kolayca gerçekleştirilebilir.           
  4 – RAHATLAMA VE GEVŞEME
  Kişinin rahat edebileceği uygun bir mekân seçilmelidir. Kişiyi rahatsız edebilecek düzeyde, gereğinden fazla yada az ışık ve ısı olması rahatlamayı engelleyebilir. Bu nedenle ışık ve ısı ortamı uygun düzeyde olmalıdır. Oluşturulan bu ortamda kişi rahat edebileceği kıyafetler ve pozisyonda oturmalı yada uzanmalı ve derin nefes egzersizleri ile kendini astral seyehat deneyimine hazırlamalıdır. Bu esnada onu rahatsız etmiyecek bir müziğin geri planda olması gevşemeyi ve motivasyonu daha kolay hale getirebilir.
  5 – RUHUN BEDENDEN AYRILIŞININ BEYİNDE IMAJINE EDİLMESİ
  Uygun ortamda rahatlama ve gevşeme seansını gerçeklestirmemizin ardından ruhumuzun bedenden ayrıldığını ve kendimizi yukarıdan izlediğimizi hayal ederek astral seyahat deneyimimize ilk adımı atabiliriz.
  6 – GİDİLECEK MEKÂNIN HAYAL EDİLMESİ
  Astral seyahate başladığımız anda nereye gitmek istiyorsak orayı düşünmeliyiz. Burada ruh beyin aracılığıyla haraket ettiğinden kendimizi o mekanda hayal ettiğimizden ruhumuzda o mekana düşünce hızıyla gidecektir.                       
  7 – YANINIZDA DENEYİMLİ BİR KİŞİ OLMADAN DENEMEYİN !
  Astral seyahat esnasında vücudun değişik yerlerinde seyirmeler, kulakta çınlamalar duyulabilir. Astral seyahat bilinçsizce gerçekleştirildiği takdirde tehlike oluşabilir. Fakat deneyimli kişiler ile doğru teknik uygulanmasında şuana kadar tehlikeli bir durum gözlenmemiştir.